Буряковий сік містить безліч поживних речовин і допомагає запобігти їхньому дефіциту в організмі.

Пиття бурякового соку підтримує здоров’я серцево-судинної системи. Дослідження, профінансоване Британським кардіологічним фондом, показало, що його вживання може зменшити ознаки запалення кровоносних судин, що веде до ішемічної хвороби серця.

Буряк містить нітрати – органічні сполуки, що стимулюють вироблення оксиду азоту, що позитивно впливає на процеси регуляції артеріального тиску, підтримує здорові функції серцево-судинної системи.

Згідно з даними, опублікованими в журналі Experimental Biology and Medicine, завдяки високому вмісту нітратів буряковий сік має антигіпертензивну дію на людей.

До того ж буряковий сік багатий на вітаміни і мінерали, особливо вітамін С і цинк, які ефективно зміцнюють імунну систему. Ще одна його властивість – це здатність напою стимулювати когнітивні функції.

Дослідження, опубліковане в Журналі геронтології, показало, що вживання бурякового соку (особливо у поєднанні з фізичними вправами) викликає активність мозку у людей похилого віку, яка нагадує нейро-активність молодих людей, збільшуючи приплив крові до їх мозку.

Крім цього, буряковий сік містить антиоксиданти, вітамін А, вітамін В6 та залізо, які допомагають захистити печінку від запалення та окисного стресу, підвищують її здатність виводити токсини з організму. Присутній у цьому соку бетаїну допомагає запобігти жировим відкладенням у печінці.