Щоб вранці прокинулися не тільки ви, але і ваш мозок, спробуйте ці прості поради.

Якщо вранці ви відчуваєте, що прокинулися як-то не повністю, а ваш мозок так і норовить подрімати замість того, щоб працювати, спробуйте ці прості поради. Вони не тільки зроблять вас активніше, але і підвищать кмітливість, креативність і здатність до нестандартного мислення.

Почніть день з читання

Читання – це процес, який одночасно розслабляє і стимулює наш мозок. Всього кілька сторінок улюбленої книги, стаття в газеті або лонгрід в інтернеті вже допоможуть вам поглянути на будь-яке завдання під новим кутом. Так що ранкова газета під чашечку кави – дійсно відмінний початок дня.

Читайте також:  8 продуктів, які слід їсти перед сном

Фізичне навантаження

Кілька йогівських асан або невелика ранкова гімнастика — те, що треба не тільки для фізичного здоров’я, але і для активної роботи мозку. Численні дослідження підтверджують, що регулярні фізичні вправи дійсно здатні змінити хімію мозку і вивільнити важливі нейротрансмітери, які необхідні для підтримки когнітивної функції.

Помедитуйте

Медитація впливає на мигдалеподібне тіло, яке відповідає за взаємодію з негативними емоціями і відповідає на страх або стрес, в тому числі і зниженням когнітивних здібностей. Медитація допомагає долати наслідки стресу, повертаючи нашому мозку здатність запам’ятовувати, засвоювати і обробляти нову інформацію. Так що починати день з п’ятихвилинної медитації – відмінна підтримка для вашого мозку.

Читайте також:  Як знизити рівень холестерину, не виключаючи улюблені продукти з раціону

Послухайте музику

Одне з досліджень ввів в обіг термін «ефект Моцарта», який описує вплив класичної музики на когнітивні здібності людини. Зокрема, випробовувані, які слухали музику великого австрійського композитора, згодом демонстрували більш високі здібності до абстрактного мислення. А дослідження фахівців з Університету штату Іллінойс показало, що прослуховування музики підвищує продуктивність праці мінімум на 6%. Так що послухати трохи класичної музики перед робочим днем — відмінна ідея.

Зіграйте в логічну гру

Найкращий спосіб підтримувати і розвивати когнітивні здібності мозку – це давати йому постійне навантаження. І невеликі завдання або ігри, пов’язані з пізнаванням нової інформації – це найкраще рішення. По дорозі на роботу можна розважатися, складаючи короткі слова з більш довгих, або придумуючи нестандартні варіанти використання звичних речей або просто розгадуючи кросворд — все це не тільки «запустить» ваш мозок, але і допоможе йому довше залишатися в працездатному і активному стані.

Читайте також:  Лікар порадила не їсти деякі продукти при застуді