Найкращий напій для зниження високого рівня цукру в крові за діабету – це звичайна вода, констатують вчені.

Діабет (зазвичай це діабет 2 типу) є результатом дисфункції у тому, як організм переробляє інсулін – гормон, що виділяється підшлунковою залозою. Основним завданням інсуліну є регулювання рівня цукру в крові: гормон розподіляє його по клітинах з метою вироблення енергії, що запобігає скупченню цукру в крові та підвищення його концентрації. Якщо організм виділяє недостатньо інсуліну або клітини перестають реагувати на нього, рівень цукру в крові починає зростати, і це може мати руйнівні наслідки.

Тим часом звичайна вода є ефективним природним засобом, здатним знижувати рівень цукру в крові, – доказів цього стає більше. Зокрема, журнал Diabetes Care опублікував звіт про дослідження, яке показало, що «збільшення споживаної води може запобігти або відстрочити початок гіперглікемії (високого рівня цукру в крові) та подальшого діабету».

Науковці встановили: люди, які випивають більше одного літра води на день, мають на 28% нижчий ризик розвитку нової гіперглікемії, ніж ті, що впивають менше 500 мл води на день. Дослідники зробили висновок, що вода в необхідній кількості перешкоджає підвищенню рівня вазопресину – гормону, концентрація якого підвищується при зневодненні, що вважається фактором ризику гіперглікемії та діабету.

Вода є «ідеальним напоєм» для людей з діабетом, оскільки вона не містить вуглеводів та калорій. Крім того, організму діабетиків потрібно більше рідини, коли рівень глюкози в їхній крові стає високим. У цьому випадку нирки активізують виведення зайвого цукру із сечею, і тіло втрачає відразу багато вологи.

Вода не підвищує рівень глюкози в крові, тому саме її корисно пити, коли у людей з діабетом зростає рівень цукру – це дозволяє вимивати більше крові з глюкози.