Чарівну таблетку від безсмертя ще не винайшли. Однак продовженню активного і здорового життя лікарі приділяють багато уваги. Вони розповіли про сім головних правил, яких необхідно дотримуватися для того, щоб наблизитися до довголіття.

Фахівці відзначають, що в будь-якому віці важливо багато рухатися. Щотижня варто приділяти мінімум 150 хвилин будь-яким видам спорту. При цьому двічі на тиждень обов’язкові силові навантаження, не менше 15 хвилин – у фітнес-клубі або вдома.

Диспансеризація, обов’язкова в радянські часи, насправді необхідна, проте не в такому формальному вигляді, як це було прийнято, кажуть експерти. Кожна людина, яка бажає зміцнити здоров’я і продовжити життя, повинен самостійно піклуватися про себе, а для цього регулярно проходити медичні обстеження.

Всі знають про шкоду алкоголю і тютюну. Але не вживати їх взагалі здатні лише деякі, констатують фахівці. За їх словами, від куріння необхідно відмовитися, а ось алкоголь необов’язково повністю виключати, оскільки його помірне споживання – не більше одного келиха червоного сухого вина в день – може бути корисно з точки зору профілактики атеросклерозу.

Самолікування є поширеним, але дуже небезпечним явищем, здатне значно вкоротити життя. Лікарі радять при необхідності звертатися до професіонала.

Для щасливого і довгого життя багато експертів рекомендують жити в гармонії з собою і близькими. Вони закликають не витрачати час і сили на спроби поміняти звички і характер інших людей. Відпочинок – ще важлива частина життя, він дійсно необхідний для активного довголіття.

Крім того, важливо пам’ятати про правильне харчування. Недолік фруктів, овочів і клітковини, надлишок м’ясної їжі, велика кількість вуглеводів можуть привести до серйозних захворювань і скоротити життя. Фахівці рекомендують щодня з’їдати 400 грамів жовтих, зелених, червоних і синіх хрустких продуктів – вони містять клітковину і комплекс необхідних вітамінів. Такі продукти також сприяють профілактиці онкологічних захворювань кишечника, атеросклерозу і ожиріння, пише Life-hacking.