Сутула поза при сидінні за столом є однією з найбільш шкідливих – вона сприяє мікротравм судин, нервових закінчень.

Кінезіотерапевт Сергій Бубновський та невролог Віктор Косс, перерахували в інтерв’ю небезпечні своїми наслідками пози тіла. Говорячи про шкоду сутулості під час сидіння, фахівці попередили: у такій позі підвищується навантаження, яке зазнає міжхребцевих суглобів, а також посилюється грудний кіфоз, можуть травмуватися судини та нервові закінчення. Ознаками цього стають головний біль, больові відчуття в шиї, грудному відділі.

«Плечі рівно, шия прямо, поперек – повністю спирається на спинку стільця. Відстань до екрану має бути 50-75 сантиметрів. Ноги стоять рівно, поду кутом не 90, а 100 градусів, тобто трохи засунуті по стіл. Стегна паралельно підлозі», – у такій позі лікарі рекомендують сидіти за столом.

Також до найбільш шкідливих для здоров’я поз тіла лікарі відносять положення постійно схиленої голови у людини, що дивиться в смартфон. У цьому випадку відбуваються зміни фізіологічних вигинів у шийному відділі хребта, і підвищується навантаження на всі структури шиї, що загрожує здавлюванням м’язів судин і нервів, появою болів (у тому числі головних).

Ще одна небажана та шкідлива поза тіла – нога на ногу в положенні сидячи. Звичка сидіти в такій позі підвищує ризик перекосу тазу та патологічних змін у вигині хребта, стискання нервів та сильних болів у спині, варикозу. Особливо небезпечно сидіти, схрестивши ноги, коли вже відчувається оніміння – у разі потрібно обов’язково вставати і розминатися.

Шкідливим лікарі вважають і положення тіла на животі під час сну. Якщо людина любить спати в такій позі, вона може постраждати від проблем із шийним відділом хребта та попереком – насамперед від болю в них.

“Ношення сумки на одному плечі у дитини призводить до сколіозу, у дорослих – візуальне “опущення” одного плеча”, – попередили експерти.

Вони наголосили, що на незручну та неправильну позу тіло зазвичай реагує больовим синдромом, але хворіти та сама спина може не лише через це. Наприклад, болями у спині можуть виявлятися хвороби серця, шлунка чи нирок, інших органів. Тому коли такі болі починають турбувати, потрібно звертатися до лікаря та з’ясовувати причину, не «глушивши» їх таблетками.