Якщо у вашому житті багато стресу, вам потрібно уникати певних продуктів. Інакше ситуація лише погіршиться і ви наберете зайву вагу.

Виявляється, певні продукти можуть лише посилити стрес. Справа в тому, що вони можуть призвести до переїдання через підвищення рівня кортизолу та інсуліну. Ось якої їжі вам потрібно намагатися уникати, пише Eat This, Not That.

Круасани та кекси. У подібних продуктах багато жирів, цукру та рафінованих вуглеводів. Всі ці речовини можуть спричинити підвищення рівня гормону стресу кортизолу. Крім цього, ці продукти провокують викид інсуліну, через що людині хочеться їсти ще більше солодкого.

Кава. Наукові дослідження показують, що найбільше кортизолу в організмі виробляється між 6 та 10 годинами ранку. Кофеїн сприяє тому, що кортизолу виробляється ще більше, через що ви можете почуватися тривожним. Це також може призвести до потягу до вуглеводів.

Спагетті. Макарони та хліб можуть спричинити збільшення рівня кортизолу (гормону стресу) в організмі. Цей гормон може впливати на апетит та почуття голоду.

Ультраоброблені закуски. До них відносяться крендельки, печиво, картопляні чіпси тощо. Якщо ви з’їсте їх занадто багато, то можете почати відчувати сорому і провину, що ще більше підвищить рівень стресу.

Газовані напої. Після них ви можете почуватися спочатку енергійним, а потім – втомленим та дратівливим. І це основні ознаки стресу. Через високий рівень кортизолу в області живота може почати накопичуватися жир, а ще це призводить до потягу до солодких та оброблених продуктів.

Алкоголь. Вчені відзначають, що у відповідь на алкоголь в організмі може підвищитись рівень кортизолу. А ще через алкогольні напої порушується сон, а вранці частіше хочеться з’їсти продукти з великою кількістю жирів та вуглеводів.

Вафлі. Білий хліб, вафлі швидко перетравлюються, тому рівень цукру в крові спочатку різко підвищується, а потім так само стрімко падає. Це може сприяти появі млявості, занепокоєння та дратівливості. Крім того, такі продукти не містять достатньої кількості поживних речовин та здатні призвести до стресу.

Смажена їжа. У таких продуктах зазвичай містяться трансжири, які посилюють запалення в організмі. В результаті підвищується рівень гормону стресу кортизолу.

Піца. Фастфуд на кшталт піци та гамбургерів, у яких багато солі, призводить до збільшення кількості гормонів стресу. Те саме можна сказати про молочні продукти з високим вмістом жиру.