Вважається, що червоне м’ясо неминуче приносить шкоду здоров’ю людини. Але чи так це насправді? Всі аспекти щодо цього продукту розберемо в даному матеріалі.

Користь м’яса

Багато хто знають, що м’ясо — ідеальне джерело білка. Це дійсно так. Але не всі здогадуються, яку дію тваринний білок чинить на стан людини. Справа в тому, що в ньому є всі необхідні людині амінокислоти. Однак організм деякі з них може синтезувати, а інші ні. Останні називаються незамінними, які можна отримати з їжі.

Білок корисний для кожної людини, так як дозволяє налагодити обмін речовин, стежити за фігурою, а також наростити м’язову масу.

У м’ясі величезна кількість вітаміну В12. Він потрібен для того, щоб всі системи в людському організмі працювали правильно. Це стосується і вмісту кисню в крові, обміну речовин і енергії.

У м’ясі, особливо в яловичої печінки, є чимало заліза. Вважається, що саме з цього продукту компонент засвоюється найкраще. Також в червоному м’ясі багато вітамінів А, Е і D. Вони є жиророзчинними, а м’ясо містить в складі жири, потрібні для їх засвоєння в організмі. Саме з цієї причини м’ясо є кращим джерелом названих вітамінів.

Червоне м’ясо в надлишку містить цинк, здатний впливати на імунну систему — він допомагає боротися з різними захворюваннями. Якщо ви вибираєте м’ясо трав’яної, а не зернової відгодівлі, то в ньому багато омега-3 жирних кислот і лінолевої кислоти. За допомогою них можна знизити артеріальний тиск, а також нормалізувати вагу. Якщо мова йде про омега-6 жирні кислоти, то можна говорити про протизапальний ефект.

У м’ясі, наприклад, яловичині, зрозуміло, містяться жири. Але не всі з них шкідливі. Наприклад, олеїнова кислота — це мононасичений жир, який зменшує кількість «поганого» холестерину і знизити ймовірність інсульту. Досить спірне питання щодо користі і шкоди насичених жирів з червоного м’ясо. Останнім часом тенденції щодо їх вживання піддаються змінам. Зокрема, згідно з новим дослідженням, 10-15 відсотків насичених жирів від добової норми калорій цілком прийнятні для здорового харчування. З іншого боку, насичені жири (а точніше їх надлишок) здатні привести до згубних наслідків.

Шкода м’яса

Дійсно, головний компонент м’яса — білок, але саме з ним пов’язаний шкоди. Зокрема, надлишок цього елемента загрожує інтоксикацією. Так, рекомендується є 150 грамів білка щодня, але останні наукові дослідження говорять про те, що цей показник серйозно завищений. Офіційно визнана норма білка становить 30-45 грамів.

Також білок міститься не тільки в м’ясі, але і морепродуктах. Саме в них він вважається більш безпечним, ніж у м’ясі. А користь білка як засобу наростити м’язи теж перебільшена — існує чимало веганів, які можуть обійтися і без м’яса для того, щоб збільшити мускулатуру. Адже білок міститься в рослинній їжі, наприклад, бобових продуктах.

М’ясо неминуче пов’язують із збільшеним ризиком захворювань серця. Оброблене червоне м’ясо (зокрема, ковбаса, бекон, сосиски) викликають ішемічну хворобу серця та серцево-судинні захворювання.

Також ні для кого не секрет, що в м’ясі мешкають різні паразити. При цьому вплив гарячих температур не завжди вбиває мікроби. Деякі з них вбиваються тільки за допомогою вогню. Саме тому у людей зростає ризик «заробити» собі які-небудь захворювання, пов’язані з цими мікроорганізмами.

Нерідко лікарі пов’язують споживання цього продукту і ризик розвитку онкологічних хвороб. Вчені запевняють, що ймовірність утворення раку товстої кишки у представників сильної статі і раку молочної залози у жінок в період менопаузи збільшена.

Також фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я зарахували червоне м’ясо до вірогідних канцерогенів. У 2015 році вони заявили про безсумнівну шкоду продукту для організмі людини. Вони своїми висновками зарахували м’ясо до таких же шкідливим речовинам, як і сигарети.

Крім того, у м’ясі є багато холестерину, що, як вже згадувалося вище, призводить до серцево-судинних захворювань, а також закупорки судин і інших серйозних недуг. При цьому шкода буде помітна лише в тому випадку, якщо м’ясо в людському організмі буде понад норми. Щоденні маленькі порції не повинні завдати побічних ефектів.

Червоне м’ясо дуже довго перетравлюється, травна система утримує його теж довго. Справа в структурі м’яса та складності будови тканин. Навіть після теплової обробки виникає ця проблема. Тому людина відчуває після м’яса насичення на тривалий час. Але саме перебування м’яса в шлунку ніяк не шкодить організму — не отрута у чистому вигляді.

Чи варто їсти м’ясо?

Нескінченні суперечки про те, чи варто їсти червоне м’ясо чи ні. Прихильники цього продукту вважають, що воно приносить безсумнівну користь завдяки величезній кількості білка в ньому. Вони ж запевняють, що м’язів без цієї страви не наростити. А ось противники м’яса в один голос кричать про шкоду, мовляв, хвороб від цього продукту сила-силенна.

Якщо ви не хочете стикатися з ризиками різних захворювань, варто, звичайно, уникати цього продукту. Проте не потрібно боятися, що так ви позбудетеся головного компонента в раціоні — білка. Червоне м’ясо можна замінити іншими, більш здоровими джерелами макроелементи. Наприклад, дієтологи дозволяють споживати рибу, птицю, горіхи, бобові, цільнозернові і молочні продукти. Список альтернативних страв практично безмежний, в той час як виключити доведеться всього лише одне.

У будь-якому випадку необхідно прислухатися до свого організму. Вважається, що помірна кількість червоного м’яса може виявитися безпечною. Головне-у всьому знати міру.