Чи може риб’ячий жир скоротити ризик інфарктів та інсультів на 25%? Саме такі дані дало дослідження, але лікарі висловлюють свій скепсис через його результати.

В останні роки ми неодноразово чули про чудодійний вплив риб’ячого жиру на здоров’я людини. Звичайно, мова йде не про ту смердючу субстанцію, яку змушували ковтати наших бабусь і дідусів в дитинстві їхні батьки, а про абсолютно несмачні пігулки, що містять найцінніші жирні кислоти. Численні дослідження показали, що риб’ячий жир впливає на різні аспекти здоров’я людини, і ось нове дослідження продемонструвало, що одна з похідних риб’ячого жиру може скорочувати ризик серйозних серцево-судинних ускладнень начебто інфарктів та інсультів на цілих 25%. Виробники цих пігулок проводили масштабне глобальне дослідження з 2011 року. Результати цих робіт будуть представлені в листопаді на засіданні Американської кардіологічної асоціації.

Читайте також:  Лікар назвав 10 продуктів, які допоможуть жити довше, включаючи вино та шоколад

Теоретичні капсули з похідними риб’ячого жиру не загрожують здоров’ю, і навіть їх вартість в $311 за пляшечку з 120 капсул виглядає більш дешевою, ніж вартість лікування і реабілітації після інфаркту. Втім, частина американських кардіологів виражає свій скепсис з приводу результатів дослідження, які збираються оголосити. Риб’ячий жир спільно з фізичними навантаженнями і правильною дієтою повинен допомогти прочистити кровоносні судини від «поганого» холестерину і тригліцеридів. Деякі дослідження навіть показують, що можна відмовитися від вживання риби і замінити її прийомом капсул з риб’ячим жиром.

Однак кардіологи відзначають, що результати нового дослідження потрібно правильно трактувати. В реальності, смертність від інфарктів та інсультів у його учасників знизилася дуже незначно. Спостерігалося більш відчутне зниження числа госпіталізацій, саме звідси вивели цифру в 25%. При цьому вона може пояснюватися тим, що ті, хто споживають риб’ячий жир в цілому воліють вести більш здоровий спосіб життя. Тепер цю цифру постійно просувають в рекламі капсул, при цьому ніяк не розкриваючи, яким чином вона розраховувалась.

Читайте також:  Лікар розповідає, коли затяжна хвороба є ознакою раку