Чи можна тиснути прищі і комедони? І чому багатьом так приємно видавлювати прищі?.. Дерматологи знають.

Не всі прищі однакові

За даними Американської академії дерматології (ААД), прищі можна розділити на декілька типів: чорні і білі вугри, папули і пустули, а також вузли і кісти. Всі вони з’являються, коли ваші пори забиваються, але між ними все-таки є кілька ключових відмінностей.

За словами ААД, чорні або білі вугри утворюються, коли олія, відмерлі клітини шкіри і бактерії потрапляють в одну з ваших пір. Якщо пора залишається відкритою, вугор може потемніти, а якщо вона закривається, прищ виглядає білим.

Якщо на шкірі з’являється роздратування, вугор може стати папулою, яка представляє собою твердий, почервонілий горбок. Коли в папули потрапляють бактерії, починає виробляти гній, з допомогою якого ваша імунна система бореться з інфекцією. Так з’являються пустули. До речі, пустули мають білу або жовту голівку, але вони більші, ніж звичайні вугри, в цьому їх основна відмінність.

Потім з’являються кісти та вузли (підшкірні прищі), які утворюються, якщо закупорена, роздратована пора починає збільшуватися, заглиблюючись під шкіру і викликаючи біль. І більш тверді кісти, і м’які вузлики викликають не тільки больові відчуття, але і сором у їх власника.

Читайте також:  Яка дієта знижує ризик ранньої смерті

Якими бувають прищі

Можна чи ні видавлювати прищ, залежить від виду, з яким ви маєте справу

В принципі, ви можете спробувати (м’яко!) видавити вміст чорного вугра, тому що він вже відкритий. Видавлювання білого вугра також може бути безпечним, якщо він знаходиться прямо на поверхні, а не лежить під шкірою. Останнє означає, що вам доведеться змусити вашу шкіру відкрити її вміст, що може створити портал для заражаючих інфекціями бактерій. Запам’ятайте, якщо вам потрібно докладати зусилля, щоб позбутися від шрамів, вам, ймовірно, не варто робити цього зовсім.

Папули – це ситуація, при якій ваші руки вам не допоможуть, так як доведеться потрудитися, щоб видавити цей твердий червоний прищ, а також тому, що під шкірою вже відбувається запалення. Якщо ви спробуєте натиснути на нього, ви можете зробити тільки гірше, що призведе до сильного почервоніння і набряку. Крім того, всередині папули майже немає ніякого вмісту.

Ви можете видавити трохи гною з пустули, яка або вже сочилася, або має білу або жовту голівку, однак важливо дотримуватися певних правил. Якщо вам вдалося щось видавити, очистіть місце і забудьте про нього. Вам може здатися, що варто здійснити ще кілька спроб, але це лише зашкодить вашу шкіру. Отже, легкий тиск – прийнятний, сильний – ні.

А ось спроби видавити кісти і вузлики – точно погана затія. Оскільки вони більші, глибокі і їх важче лікувати, видавлюючи їх самостійно, ви нічого не доб’єтеся (а може навіть і нашкодите).

Як видавлювати прищі правильно?

Ви обов’язково потрапите на неприємності, якщо спробуєте видавити прищ брудними інструментами, будь то косметична лопатка або немиті руки. Потрапляння бактерій у відкриту рану підвищує ризик утворення рубців і інфекції.

Читайте також:  У цих семи випадках треба відразу звертатися до лікаря
Як прибрати комедон екстрактором?
 • Екстрактор комедонів (ручний пристрій з порожнистим кругом на кінці) спеціально розроблений, щоб допомогти вам витягувати вміст з цих видів прищів.
 • екстрактор комедонів

  Екстрактор комедонів

 • Не використовуйте екстрактор комедонів, якщо ваш прищ «не дозрів».
 • Не надавайте занадто великого тиску на шкіру.
 • Перед застосуванням екстрактора розімніть комедон.
 • Щоб використовувати екстрактор комедонів, спочатку очистіть шкіру, а потім очистіть вміст пори.
Як видавити пустули (білий прищ)?
 • Не видавлюйте білий прищ більше 5 міліметрів в діаметрі самостійно!
 • Видаляйте гній тільки після того, як почервоніння шкіри спаде;
 • Прищі жовтого або зеленого кольору самостійно не видавлюйте!
 • Щоб видавити пустули, оберніть пальці чистою серветкою і акуратно натисніть на шкіру навколо пустули.

Незалежно від того, як ви видавлюєте прищ, після процедури ви повинні накласти невелику кількість антибіотичного крему на область, щоб уникнути інфекції.

Правильно видавлювати прищі краще в клініці

Пам’ятайте, звичка тиснути прищі самостійно – погана звичка!

Дерматологи щодня стикаються з великою кількістю різноманітних прищів. Лікар допоможе видавити прищ, а також випише антибіотики (оральні або місцеві), якщо відбулося зараження. Крім того, фахівець визначить причину висипань, підкаже, як запобігти їх поширення і з’ясує, формуються поруч з прищем нові.

Читайте також:  4 ранні ознаки деменції, які «не розпізнаються як симптом»

Якщо у вас з’явилася кіста або вузлик, лікар може зробити ін’єкцію стероїду, наприклад, кортизону, який змусить прищ відкритися і стати менш болючим. Кортизон – своєрідна чарівна паличка, коли справа доходить до гігантських вугрів.

Навіть якщо ви без проблем самостійно справляєтеся з прищами, думка фахівця вам не завадить, особливо, якщо прищі з’являються регулярно.

Джерело: Likar.info