Лікарі розповіли, наскільки страшне передозування улюбленим ласощами.

«Токсична доза шоколаду існує і може навіть призвести до смерті», — розповів Рід Колдвелл (Reed Caldwell), лікар-реаніматолог з Нью-Йоркського університету. Однак ви швидше потрапите в лікарню з розладом шлунка, ніж з передозуванням цієї солодкістю.

Небезпека полягає в речовині теобромін, що міститься в какао-бобах. Це алкалоїд рослинного походження з гіркуватим смаком. У людському організмі він діє як м’який стимулюючий засіб, за ефектом схожий на кофеїн. Крім того, теобромін розширює судини, від чого знижується тиск, і володіє сечогінним ефектом.

За даними Національних інститутів охорони здоров’я США, теобромін також перетинає гематоенцефалічний бар’єр. Це шар капілярів, який пропускає в мозок корисні речовини, але відфільтровує токсини і шкідливі мікроорганізми. Через цю здатність проникати через бар’єр теобромін впливає на настрій, як і кофеїн.

Читайте також:  Названий найшкідливіший для сердечників сир

У великих кількостях теобромін може бути токсичним для людини. Поєднання судинорозширювального та сечогінного ефекту, а також розлади шлунково-кишкового тракту призводить до прискореного серцебиття, втрату апетиту, потовиділення, тремтіння і сильним головним болем. А через вплив на серцево-судинну систему більша доза теоброміну може стати смертельною.

Однак, за словами Колдвелла, це вкрай малоймовірно. Для цього потрібно з’їсти дуже багато шоколаду.

Розлад шлунку і блювання, які ви заробите в процесі, просто не дозволять вам з’їсти летальну дозу.

У різних типах шоколаду різний зміст теоброміну. У молочному близько 2,4 мг на 1 г шоколаду, а в гіркому — 5,5 мг. Токсична доза теоброміну для людини — 1 000 мг на 1 кг ваги. Тобто людині вагою 75 кг потрібно з’їсти 75 г теоброміну, щоб отруїтися насмерть. Це приблизно 711 батончиків молочного шоколаду вагою по 43 г.

Читайте також:  6 кроків до здоров'я жінки після 40

А ось для собак токсична доза набагато нижче — 100-500 мг на 1 кг ваги. Так що слідкуйте, щоб тварина не дісталась до ваших запасів солодкого.

Хоча смерть від передозування шоколадом — не саме дивне, на що здатна людина, Колдвелл ніколи не стикався з подібним випадком і не чув про це від колег. Якщо тільки ви не намагаєтеся отруїтися навмисно, ви не помрете, скільки б шоколаду не з’їли.