Користь принесе навіть сама дешева кава.

Творець легендарних «Твін Пікс» і «Внутрішньої імперії» Девід Лінч одного разу повідомив: «Навіть погана кава краще, ніж ніяка». І маститий знавець тонких матерій виявився неймовірно близький до істини.

Свіже дослідження, результати якого опублікував журнал Американської медичної асоціації JAMA Internal Medicine, говорить:

У тих, хто регулярно п’є каву, набагато більше шансів прожити ще 10 років, ніж у тих, хто ігнорує напій.

Щоб прийти до такого висновку вчені з американського Національного інституту онкології провели неймовірно масштабний статистичний аналіз. Вони використовували дані учасників великої генетичного дослідження у Великобританії — UK Biobank. Добровольців у ньому налічувалося близько мільйона. І майже 20 років кожен з них регулярно здавав аналізи і старанно відповідав на запитання про своє здоров’я, спосіб життя, звички…

За згодою авторів UK Biobank американці вибрали анкети тих, хто щодня пив каву. Вчені проаналізували кількість і якість напою (мелена або розчинна, міцна чи ні) і те, як змінювався стан здоров’я кавоманів протягом 10 років.

За це десятиліття померло 14 225 учасників дослідженні UK Biobank. Але серед них було набагато більше тих, хто в принципі не пив кави. Вчені вивели залежність, яка (цитуючи дослідження) звучить так.

Любов до кави обернено пропорційна смертності.

Що примітно, знижений ризик померти спостерігався навіть у тих, хто пив виключно розчинну каву або каву без кофеїну і/або зловживав напоєм — випивав 8 і більше чашок на день.

З чим це пов’язано, вчені поки і самі толком не розуміють. Передбачається, що причини — комплексні. Кава надає потужний оздоровчий вплив на організм:

  • Напій з кофеїном, так і без) є лідером за вмістом антиоксидантів — речовин, які перешкоджають пошкодження клітин.
  • Уповільнює розвиток запальних процесів в організмі.
  • Захищає від цирозу та інших пошкоджень печінки.
  • Знижує ризик розвитку діабету II типу.

Загалом, пити каву однозначно корисніше, ніж не пити. Спираючись на дослідження, вчені навіть пропонують зробити напій важливою частиною системи здорового харчування.