Влітку крилаті кровососи докучають особливо сильно, і можна легко припустити, що ризик заразитися гепатитом після укусу комара виникає практично у кожної людини. Американські вчені з університету штату Каліфорнія в Лос-Анджелесі представили результати свого нещодавнього дослідження, в ході якого фахівці вивчали можливість перенесення комарами вірусів збудників гепатитів.

Останнім часом значно зріс науковий інтерес до вивчення природи вірусних гепатитів В і С. Робота дослідників з США стала логічним продовженням цього курсу.
 
Відомо, що комарі різних видів, такі як анофелеси, азіатський тигровий комар, комарі роду Aedes та інші, здатні переносити збудників різних інфекційних захворювань – малярії, лихоманки Західного Нілу, жовтої лихоманки і лихоманки чикунгунья, причому, більшість таких хвороб є смертельно небезпечними для людини . Вчені припустили, що в помірних широтах заразитися гепатитом через укус комара може бути так само легко, як заразитися малярією в умовах тропіків.
 
Однак, хоча й легко уявити, як комар, напившись крові людини, інфікованої вірусом гепатиту, може сісти на шкіру нової жертви, і заразити її, – насправді заразитися практично неможливо. Вчені з’ясували, що існують чинники, що заважають комарам-піскунам бути переносниками гепатиту.
 
За словами фахівців, комарі, напившись крові однієї людини, не шукають нову жертву, а відразу ж вирушають відпочивати, так як це необхідно комахою для засвоєння поживних речовин. Крім того, ротовий апарат комарів влаштований таким чином, що комаха завжди впорскує жертві тільки свою слину, тоді як віруси гепатитів живуть або в крові, або в тканинах печінки.

«Навіть якщо комар « насосався » крові інфікованої людини, в слині комахи вірус гине дуже швидко. Не виживають віруси гепатитів в органах травлення комара – вони не в змозі знайти там такі необхідні їм для розмноження гепатоцити, клітини печінки, з тієї причини, що печінки у комарів просто немає », – винесли висновок медики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯКІ ЛЮДИ ПРИТЯГАЮТЬ КОМАРІВ

Читайте також:  Як харчуватися після 40 років: прості правила, які допомагають продовжити молодість

КОМАРІ ЗАРАЖАЮТЬ УКРАЇНЦІВ НЕБЕЗПЕЧНОЮ ХВОРОБОЮ