В уявленні більшості людей попкорн – це щось на зразок картоплі фрі: жирне, калорійне, шкідливий блюдо. «Харчове сміття», як кажуть любителі здорового харчування. А насправді, зерно кукурудзи – це-дуже корисний продукт. І ось чому:

1. Попкорн багатий антиоксидантами

Кукурудзяні зерна містять поліфеноли. Ці природні хімічні сполуки, які захищають клітини від вільних радикалів і перешкоджають розвитку раку.

Попкорн

2. Містить багато клітковини

Клітковина робить з нашим організмом масу корисних речей: зменшує вміст холестерину і цукру в крові, очищає від токсинів і канцерогенів, знижує ймовірність серцево-судинних захворювань, очищає кишечник.

Через нестачу харчових волокон може розвинутися атеросклероз, діабет, гіпертонія і навіть рак органів ШЛУНКОВО-кишкового тракту і прямої кишки. Любителі попкорну від цих недуг надійно захищені: 300 грам кукурудзи містять денну норму клітковини.

А ще в кукурудзяних зернах містяться вітаміни групи В, вітамін А і калій. Непоганий набір для «сміттєвої» їжі?

3. Він корисний при цукровому діабеті

У попкорну низький глікемічний індекс. А ще він відновлює вироблення інсуліну і (пам’ятаєте?) знижує рівень цукру в крові.

Діабет

4. Він дуже ситний

Калорійність натурального попкорну без всяких добавок – близько 380 ккал на 100 грамів. Але зерна, які вибухнули займають такий великий обсяг у шлунку, що виникає ефект помилкового насичення. Навіть після невеликої жменьки можна відчувати себе ситим кілька годин. А співачка Мадонна навіть розповіла, що завдяки попкорну вона схудла після пологів.

Виходить, попкорн корисний?

Повітряна кукурудза схвалена і Американською асоціацією дієтологів, і Російською академією медичних наук. Але це відноситься тільки до натурального попкорну.

Продукт, який нам пропонують в кінотеатрах, від описаних якостей ох як далеко. У ньому зазвичай міститься величезна кількість цукру. Він викликає сильну спрагу, а під рукою в кінотеатрах часто виявляються лише солодкі газовані напої. У поєднанні з сиропом з попкорну ваш організм отримує просто цукрову бомбу. До того ж, у солодкому попкорні повно простих вуглеводів і «порожніх» калорій».

Солоний попкорн ситуацію не рятує. Через надмір солі в організмі порушується водний баланс, і, знову ж, рука тягнеться до газованій воді.

Кока-кола

Крім того, американські педіатри не рекомендую попкорн дітям до чотирьох років. За їх даними, повітряна кукурудза – одна з найбільш частих причин смертності від задухи серед дітей.

І що ж робити?

Краще всього готувати самим. Кукурудзяні зерна для попкорну без добавок продаються у великих супермаркетах. Їх можна посмажити на сковороді зі звичайною рослинною олією або приготувати в мікрохвильовій печі. Для смаку повітряну кукурудзу посипають невеликою кількістю солі або цукрової пудри.

До речі, попкорн часто роблять на пальмовій олії. Чому ми не вказали цей факт як недолік, читайте тут.