Захворювання щитовидної залози небезпечні тим, що симптоми, якими вони супроводжуються, не настільки виражені на початковій стадії. Вони розвиваються повільно і можуть бути характерні і для інших недуг. Ми часто не звертаємо уваги на швидку стомлюваність, збільшення у вазі, поганий стан шкіри і загальне нездужання. А між тим, на всі процеси в нашому організмі впливає невеликий за величиною орган – щитовидна залоза. Пора дізнатися, які продукти протипоказані, якщо у вас хвора щитовидка, і які з них слід вживати в міру, щоб щитовидна залоза не захворіла.

6 продуктів, що викликають захворювання щитовидної залози або непридатні для неї

Від стану щитовидної залози залежить обмін речовин, робота внутрішніх органів, у тому числі, серця і травної системи, стан м’язів та кісток, а також емоційний стан. Тому для нормалізації функції щитовидної залози і підтримки загального здоров’я рекомендуємо обмежити вживання деяких продуктів.

1. Щитовидка і її ворог цукор

Як часто ми чуємо: якщо хочете бути здоровими, їжте менше цукру! Звичайно ж, вирішувати вам, вірити чи ні. Але зверніть увагу, що всі дешеві продукти, які, як правило, не приносять жодної користі організму, мають у своєму складі цукор. А дієти, спрямовані на підтримку здоров’я, навпаки, виключають вживання цього продукту.

Слід врахувати, що аутоімунні захворювання щитовидної залози вимагають постійного контролю рівня цукру в крові. Вживання продуктів, що містять цукор, може спровокувати перевантаження підшлункової залози, і викликати несприйнятливість до інсуліну.

В результаті сильно постраждає щитовидна залоза, а рівень гормонів знизиться. Тому, вживаючи цукор, пам’ятайте: чим менше, тим краще для щитовидки!

2. Щитовидка не любить смажене

Смажена їжа знижує ефективність гормональних препаратів при захворюваннях щитовидної залози. Крім того, вона несприятливо впливає на вироблення гормонів самої щитовидної залозою, навіть якщо ніяких збоїв у її роботі поки немає.

Як правило, смажена їжа досить жирна, і в ній присутні шкідливі для здоров’я трансжири. Тому контролюйте, скільки картоплі фрі в день ви їсте. А маючи захворювання щитовидної залози, зовсім виключіть її і будь-яку іншу смажену їжу зі свого раціону.

3. Соя і захворювання щитовидної залози

Приймаючи лікарські препарати для лікування щитовидної залози, слід обмежити вживання такого продукту, як соя, або соєві боби. Незважаючи на те, що це продукт здорового харчування, соя може знизити засвоюваність синтетичних гормонів при гіпотиреозі — нестачі гормонів щитовидної залози.

Рекомендується вживати сою через кілька годин після прийому лікарських препаратів і гормонів, коли організм їх переробить і засвоїть. Крім того, відомо, що у людей з дефіцитом йоду в організмі ізофлавони сої знижують функцію щитовидної залози. Краще не зловживайте цим продуктом!

4. Хрестоцвіті овочі шкідливі для щитовидної залози

Безумовно, ви чули про користь броколі, цвітної капусти, білокачанної капусти та інших хрестоцвітих овочів, які є незамінними компонентами будь-якої дієти. Але якщо ваша щитовидна залоза не функціонує належним чином, то вам на час слід забути про ці продукти.

Хоча серед лікарів і вчених існує думка, що хрестоцвіті овочі можуть завдати шкоди тільки у випадку дефіциту йоду в організмі і надмірне їх вживання. Але якщо у вас різноманітне і збалансоване харчування з достатньою кількістю поживних речовин, то ваша щитовидка не постраждає навіть при щоденному вживанні броколі і капусти.

5. Як щитовидна залоза реагує на каву

На жаль, тим, у кого є захворювання щитовидної залози, краще забути про чашечки ароматної кави з ранку. Хоча серйозних протипоказань до вживання кави при хворобах щитовидної залози немає, якщо мова йде про помірному споживанні.

Надмірне вживання кави через певний час призводить до дисфункції наднирників, і як результат, погіршення роботи щитовидної залози. Справа в тому, що наднирники починають одночасно викидати в кров епінефрин (адреналін) та норепінефріну (норадреналін) – гормони, що відповідають за емоції страху і люті.

І якщо ви з раннього віку захоплюєтеся кавою, радимо більше не зловживати цим напоєм. Інакше ваша щитовидка вам не подякує.

6. Захворювання щитовидної залози і глютен

Коли мова йде про продукти, що містять глютен, то людині з хворою щитовидною залозою вибирати не доводиться. Як відомо, глютен (клейковина) – це білок, до складу якого входить гліадин. Він міститься в злакових рослинах і є чужорідним для людського організму. У деяких людей він викликає алергію і таке захворювання, як непереносимість глютену.

Щитовидна залоза виробляє ензим, званий трансглутаміназа, за своїми властивостями подібний до гліадину. При вживанні продуктів, що містять глютен, імунна система починає виробляти антитіла проти гліадину, разом з тим атакуючи ензим щитовидної залози. Таким чином, щитовидка піддається негативному впливу. Тому при наявності аутоімунних захворювань щитовидної залози необхідно з обережністю вживати продукти, що містять глютен і регулярно проходити медичне обстеження.

ВИСНОВКИ

Здорова щитовидна залоза – важлива складова здоров’я. Деякі з описаних вище продуктів, такі як смажена їжа, можуть завдати шкоди організму і спровокувати захворювання щитовидної залози. Крім того, не слід забувати, що куріння і щитовидна залоза — кровні вороги! А також чітко розуміти, коли ваша щитовидка потребує швидкої допомоги.

Але якщо ви хочете, щоб ваша щитовидка вас ніколи не турбувала, дотримуйтесь наших рекомендацій. Дотримуйтеся правил збалансованого харчування і виключіть зі свого раціону шкідливу їжу. Слід також чітко засвоїти інформацію, які продукти любить щитовидна залоза. Вживайте більше продуктів, багатих вітамінами і мікроелементами, і ви завжди будете повні здоров’я й енергії!

Наостанок, вам буде корисно дізнатися, які симптоми свідчать про розвиток захворювань щитовидної залози. Дивіться відео і слідкуйте уважно за своїм організмом!

Щитовидна залоза відіграє важливу роль у функціонуванні внутрішніх органів, обмін речовин і впливає на всі процеси, що відбуваються в організмі. Тому здорова щитовидка є запорукою загального здоров’я. Проте вживання деяких шкідливих продуктів може порушити роботу цього органу і спровокувати захворювання щитовидної залози.

Джерело: HeadInsider