Проте в США лідирує кава: американці споживають на рік кави вартістю близько 10 мільярдів доларів – і випивають за той же термін чаю тільки на два мільярди доларів. Тим не менше, багато людей впевнені, що вони повинні скоротити їх споживання кофеїну.

Виною цьому поширене переконання в тому, що напої з кофеїном в цілому призводять до зневоднення організму. Але це не відповідає дійсності: ще в 1928 році, були проведені випробування, які встановили реальний вплив кофеїну на рівень гідратації.

У цьому старовинному дослідженні три людини (дійсно, невелика вибірка) були зобов’язані випивати по чотири чашки кави в день. Інші учасники пили чай і воду, а потім добровольці поміняли напої. Вимірявши об’єм сечі учасників, вчені прийшли до висновку про те, що ці напої не роблять істотного впливу на виведення рідини з організму.

Читайте також:  Фахівці пояснили, як кава допомагає у схудненні

У більш сучасних дослідженнях, таких як нещодавно провели фахівці з університету штату Коннектикут, порівнювалися результати 10 різних попередніх досліджень. Мета-аналіз показав, що кава блав не більше сильним діуретиком, ніж чай. І в більшості випадків об’єм сечі добровольців був приблизно той же, незалежно від того, споживали вони кофеїн чи ні.

Точно так само Національний інститут охорони здоров’я США з’ясував у контрольованого експерименту, що чорний чай або вода являють собою по суті те ж саме, оберігаючи організм людини від зневоднення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧОМУ КАВА ПІДНІМАЄ НАСТРІЙ

ЛІКАРІ НАЗВАЛИ НАЙКРАЩИЙ І НАЙГІРШИЙ ЧАС ДЛЯ КАВИ

Читайте також:  Цей вітамін збереже молодість

КОРИСТЬ КОЖНОГО СОРТУ ЧАЮ