Літня спека підвищує ризик постраждати від мозкового удару. Експерт назвав 6 визначальних способів захисту від судинної катастрофи у вигляді інсульту.

За словами головного спеціаліста МОЗ з медичної реабілітації, професора Галини Іванової, інсульт стрімко молодшає. Після настання 55 років ризик цього захворювання і зовсім зростає вдвічі кожні 10 років, причому для жінок він істотніше, ніж для чоловіків.

Лікар стверджує: на ймовірність інсульту надають сильний вплив звички людини.

«Розвиток ішемії мозку багато в чому залежить від способу життя, а шанси запобігти захворюванню ефективно підвищує правильна профілактика», – зазначила Галина Іванова в інтерв’ю Аіф Здоров’я.

Які ж способи запобігти інсульту – найбільш дієві?

Регулярна перевірка тиску. Кров’яний тиск потрібно контролювати щодня: це дозволяє вчасно виявити артеріальну гіпертензію, яка є найбільш значимою у своєму впливі на ризик розвитку інсульту.

Артеріальна гіпертензія – стан, що характеризується показниками артеріального тиску понад 140/90 мм протягом тривалого часу.

Обмеження спиртного. За словами Іванової, ризик інсульту у тих, хто зловживає алкоголем, – у 4 рази вище, ніж у тих, хто випиває мало і рідко.

Відмова від сигарет. Зав’язавши з курінням, можна вдвічі знизити особистий ризик постраждати від інфаркту та інсульту.

Контроль над масою тіла. Чим більше зайвої ваги, тим значніші навантаження на органи судинної системи.

«Тримайте в нормі вагу і харчуйтеся раціонально. Більше овочів і фруктів, менше жирного, м’ясного і солоного», – порадила науковий фахівець.

Фізична активність. Спорт без фанатизму, тобто аеробні навантаження (плавання, біг, ходьба) за 30-40 хвилин щодня – це оптимальний обсяг фізичної активності для захисту від судинної патології, переконана експерт.

Лікування захворювань. Лікар закликала до своєчасного лікування недуг, які тісно пов’язані з підвищеним ризиком інсультів. Серцева недостатність, ішемічна хвороба серця, миготлива аритмія, хламідіоз, хвороби крові, цукровий діабет на тлі цих хвороб ймовірність появи інсульту стає особливо суттєвою.

Джерело: МедікФорум