Через низькі температури цей овоч втрачає смакові якості і аромат свіжості. До такого висновку прийшли французькі фахівці , порівнявши плоди , що зберігалися при плюсовій і мінусовій температурі.

Зберігати помідори прийнято в холодильнику , тому що таким чином їх термін придатності збільшується. Правда , під впливом холоду летючі речовини, що входять до складу томатів , руйнуються , через що овоч втрачає смак .

Зміни в томатах на клітинному рівні починають відбуватися при температурі -10 ° С. Правда , дослідники вважають , що вони не є незворотними – щоб реанімувати плід , підданий заморожуванню , треба дати йому відстоятися при кімнатній температурі протягом доби .
« Так , принаймні , помідори відновлять хоча б частину свого неповторного свіжого смаку» , – пояснили вчені .

Зовсім інша справа , якщо спробувати томати , яких принесли прямо з грядки і залишили на підвіконні на кілька днів. При температурі +20 ° С леткі речовини виділяються ще інтенсивніше , завдяки чому овочі стають ще більш стиглими і соковитими .

Факт у тему :

Помідори , піддані термічній обробці , втрачають свій смак і аромат , тому тим , хто готує супи або пасту , французькі кулінари радять додавати туди свіжі терті томати – це додасть стравам вишуканість і пікантність. При цьому супи і гарніри , основним компонентом яких є червоний плід , краще зберігати в холодильнику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТАКІ КОРИСНІ ПОМІДОРИ