Ніготь змінив колір , став товщим і більш тьмяним або кришиться ? Швидше за все , у вас мікоз нігтів , або попросту , грибок. Якщо сумніваєтеся , відвідайте міколога – фахівця , який проведе лабораторний аналіз фрагментів нігтя і поставить правильний діагноз. Лікарі попереджають : взимку ризик стати жертвою кровожерного грибка збільшується. Тому кілька причин .
 

Зимова атака грибка

 
Де можна заразитися мікозом ? Найбільш поширені джерела зараження грибковою інфекцією – це громадські місця : басейни , загальні душові та лазні , де багато людей ходять босоніж. Особливо велике скупчення грибків – на дерев’яних покриттях , а також в місцях застою і скупчення води. Найбільшу загрозу зараження представляють сьогодні манікюрні салони . А ще можна заразитися будинку , особливо якщо всі члени родини використовують , наприклад , одні й ті ж інструменти для догляду за нігтями.
 
Грибок нігтів часто активізується саме в лютому. Насамперед, тому що до кінця зими захисні властивості організму знижені через відсутність вітамінів в раціоні , нестачу сонця , холодної погоди , поганої екології .
 
Другий фактор – носіння теплого взуття , яке створює « парниковий ефект» і посилює таку проблему , як пітливість ніг. Тепле і вологе взуття , а якщо ще й тісне , створює , в прямому сенсі « тепличні » умови для розвитку грибка нігтів.
 

Читайте також:  Ось що станеться з тілом, якщо відмовитись від алкоголю на місяць
Як правильно лікувати мікоз ?

Одна з найпоширеніших помилок, яку здійснюють при лікуванні грибка стопи – використання « бабусиних рецептів ». Їх небезпека в тому , що всі ці домашні « зілля » лише призупиняють активність грибка нігтів і частково усувають його зовнішні прояви . Тим часом , грибок ховається і продовжує тихо жити в очікуванні «кращих часів». При цьому , спори грибка і раніше активні і можуть поширюватися , піддаючи всіх членів сім’ї ризику побутового зараження.
 
Існує думка , що грибкове захворювання викликає лише косметичний дефект. Насправді воно може серйозно підірвати все здоров’я : наприклад , невилікувані мікози іноді призводять до розвитку генералізованих (розповсюджених ) форм , коли грибком уражається весь організм. А ще грибкова інфекція може спровокувати розвиток алергічних дерматозів , екзем та інших запалень на шкірі.
 
Ось чому важливо відмовитися від народних засобів і вибрати правильне лікування. Що радять лікарі для лікування і профілактики мікозу ?

  1. При перших проявах грибка слід застосовувати спеціалізовані засоби , призначені саме для боротьби з грибком нігтів .
  2. У період лікування регулярно робить спеціальний « медичний педикюр » і обов’язково видаляйте заражені грибком частини нігтя. Так , ви вб’єте відразу двох « зайців» : прискорите процес одужання і знизите ризик розсіювання грибка. До речі , при лікуванні грибка нігтів потрібно набратися терпіння , процес це досить тривалий . І тут важливо не кинути терапію на півдорозі.
  3. Не ходіть в громадських місцях босоніж і не носіть гостьові тапки .
  4. Ведіть боротьбу із зайвою пітливістю ніг за допомогою присипки , а також з сухістю шкіри ніг , використовуючи креми.
  5. Вибирайте взуття і панчішно-шкарпеткові вироби з натуральних матеріалів.
  6. Просушуйте як слід взуття , якщо промокли . Проводьте дезінфекцію взуття.
Читайте також:  5 жирів, які корисні для організму