Аномальний прикус – порушення , яке піддається корекції в будь-якому віці , однак набагато ефективніше проводити лікування в дитинстві.

Що це таке ?

У нормі при змиканні щелепи верхні зуби повинні лише злегка виступати над нижніми в області змикання різців з іклами. Задні корінні зуби повинні ідеально стулятися ( збігатися ) з жувальними поверхнями. Якщо у вас при змиканні зубів все саме так , то вас можна привітати , оскільки ви один з тих небагатьох володарів правильного прикусу.

Згідно з медичними даними , всього лише 10 % людей можуть похвалитися ідеальним правильним прикусом , у решти ж є ті чи інші порушення. Тобто , близько 90 % людей має неправильний прикус.

Види неправильного прикусу

Розрізняють такі різновиди порушення прикусу :

  • дистальний прикус – недорозвиненість нижньої щелепи і помітна перевага в розмірах верхньої щелепи;
  • мезіальний прикус – порушення прикусу , при якому нижня щелепа помітно видається вперед ;
  • глибокий прикус – різновид порушення прикусу , при якому верхні зуби при змиканні закривають більше 50 % довжини нижніх зубів ;
  • перехресний прикус – діагностується при недостатньому розвитку нижньої чи верхньої щелепи;
  • дістопія – відхилення (вгору , вниз , убік) зуба від його нормального положення.
Читайте також:  Як швидко проходить встановлення зубного імпланта?
Причини порушення прикусу

У більшості випадків неправильний прикус є спадковим порушенням , яке передається від батьків до дітей. У деяких випадках дане порушення розвивається після деяких захворювань дихальної системи , перенесених у дитинстві. Наприклад , такі хвороби як хронічний риніт та запалення аденоїдів , призводять до утрудненого подиху через ніс. Дитина змушена дихати через рот , при цьому тримаючи його постійно відкритим. У такому випадку нижня щелепа не відчуває достатнього тиску від щік і лиця , яке необхідно для її нормального формування . Таким чином , нижня щелепа відстає в розвитку , в той час як верхня щелепа розвивається нормально .

Відзначено , що такі дитячі шкідливі звички , як смоктання пальця або олівців також підвищують ймовірність розвитку у дитини неправильного прикусу. У цьому зв’язку , лікарі не рекомендують давати соску дитині, якій вже виповнилося 1-1,5 року.

Читайте також:  Як швидко проходить встановлення зубного імпланта?

Порушення прикусу також може бути спровоковано несвоєчасним видаленням молочного зуба або ж прорізування дуже великих зубів.

Наскільки це небезпечно, і які можуть бути ускладнення ?

Крім можливого порушення дикції , аномальний прикус також може стати причиною частих ЛОР-захворювань і головних болів. Також можливий розвиток порушень в роботі шлунково-кишкового тракту. Це пов’язано з тим , що при неправильному прикусі ускладнюється процес жування , в результаті більш великі шматки їжі потрапляють в шлунок , що негативно впливає на роботу внутрішніх органів.

Діагностика

На щастя , корекцію неправильного прикусу можна проводити в будь-якому віці. Однак чим раніше ви звернетеся по допомогу, тим легше буде домогтися успіху. Тому при підозрі у себе тривожних симптомів слід негайно звернутися на прийом до лікаря-ортодонта . Після ретельного огляду лікар направляє пацієнта на проведення рентгенологічного обстеження , і на підставі панорамних рентгенівських знімків обох щелеп ставиться діагноз .

Лікування

Далеко не кожному відомо , що зуби людини насправді є рухомими , і можуть змінювати своє положення в ряду. Відповідно, якщо зуби розміщені неправильно , то цей процес можна скорегувати за допомогою спеціальних пристосувань , які можуть бути знімними і незнімними .

Читайте також:  Як швидко проходить встановлення зубного імпланта?

До знімним пристосуванням , що використовуються для корекції прикусу , відносяться різні капи і пластинки. Брекети є незнімними конструкціями , зробленими зі спеціального металу або кераміки. Брекети можуть закріплюватися на зовнішньої або внутрішньої поверхні зубів , а всі елементи конструкції з’єднані за допомогою металевого дроту , яка рівномірно впливає на зуби , тим самим приводячи їх до правильного положення .

Більш сучасним методом корекції прикусу є міофункціональна корекція , що дозволяє починати лікування вже з 4-х річного віку. Цей метод заснований на застосуванні спеціальних знімних капп , виготовлених з силікону. Силіконові капи розширюють зубні ряди , знімають тиск язика і губ на зуби, які прорізуються , тим самим усувається сама причина порушення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ТРАВМУЮЧИЙ ПРИКУС: СИМПТОМИ, ПРИЧИНИ, ЛІКУВАННЯ

СУЧАСНІ МЕТОДИКИ КОРЕКЦІЇ ЗУБІВ

ТРІЩИНИ НА ЗУБНІЙ ЕМАЛІ: ПРИЧИНИ, ЛІКУВАННЯ