Багато вчених вважають, що в сучасному білому хлібі з борошна вищого сорту корисні речовини виявляються «вбитими». Який же хліб їсти?

Зазвичай хліб буває пшеничним, житнім, пшенично-житнім. Крім того, борошно, що йде на його виготовлення, розділяється за сортами: вищий, перший, другий. Статистично найпопулярнішим у споживача є пшеничний білий хліб з борошна вищого сорту.

Британський фахівець, кардіолог Вільям Девіс, стверджує, що саме цього хліба їсти як раз не потрібно. За словами експерта, пшениця, з якої печуть сьогодні хліб, є гібридом цього злаку, і її генетичний код сильно змінений. Наслідки вживання такого продукту просто непередбачувані, говорить Девіс.

Цей скептицизм на адресу білого хліба розділяє завідувач лікувальною частиною однієї з клінік в штаті Коннектикут, доктор Ендрю Рубман. Він пише, що вживання білого пшеничного хліба істотно підвищує ризик діабету, особливо у людей, генетично схильних до цього захворювання.

«Подрібнене зерно у вигляді білого хліба дуже легко засвоюється організмом, що вивільняє глюкози, яка всмоктується в кров і викликає підвищення рівня цукру», – застерігає Рубман.

На думку російського дієтолога Андрія Бобровського, іншим видам слід віддавати перевагу хліб з житнього борошна. У білому пшеничному хлібі, крім іншого, можуть міститись добавки у вигляді штучних вітамінів, підсилювачі смаку, ароматизатори, речовини для додання виробу пишноти.

Проводилося в США дослідження, в ході якого учасники вживали вироби з білого пшеничного борошна, показало: вживання 100 грамів продуктів з такого борошна викликало значно ослаблення імунної системи протягом 15 хвилин. За даними видання Journal of Cancer , регулярне споживання свіжого білого пшеничного хліба може провокувати появу ракових захворювань.

Раніше ми писали про те, які каші були названі фахівцями найбільш марними в раціоні харчування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДІЄТОЛОГИ ВИБРАЛИ НАЙКРАЩИЙ ХЛІБ

СКІЛЬКИ ХЛІБА МОЖНА ЇСТИ КОЖЕН ДЕНЬ?