Багато прихильників здорового способу життя непохитно переконані, що починати день потрібно з порції каші на сніданок. Однак експерти стверджують, що не кожна каша може приносити користь здоров’ю.

Чи корисна для здоров’я, наприклад, манна каша? Манна крупа позбавлена клітковини, оскільки виробляється з внутрішнього шару зерен пшениці. У неї вкрай мало вітамінів і мінералів, а співвідношення незамінних амінокислот не є збалансованим. У манці багато крохмалю і мало білка – це таке високонасичене вуглеводами джерело, що її часте вживання напевно призведе до проблем із зайвою вагою, метаболічними і шлунково-кишковими розладами.

Вівсянка швидкого приготування. Так, дуже зручна. Але ці отримані в результаті тривалої переробки пластівці, які просто заливають окропом або теплим молоком, – їх можна вважати якими завгодно, але точно не корисними. Принаймні, не корисніше манки. Любителям вівсянки слід вживати не пластівці швидкого приготування, а класичний, зварений на воді геркулес, така думка експертів. Але краще все ж вживати незбиране зерно. Також, за словами фахівців, не потрібно захоплюватися мюслі, що представляють собою мікс з вівсяних пластівців і фруктів, горіхів та інших добавок. У такому виробі майже завжди багато цукру і калорій.

Пшоняна каша теж скептично оцінюється дієтологами. Таку кашу не назвати шкідливою, але і користі в ній дуже мало – кількість незамінних амінокислот, присутніх у пшоні, занадто низька, щоб його можна було рекомендувати до вживання.

Рисова каша з білого шліфованого зерна також занадто бідна вітамінами, клітковиною та іншими мікроелементами, що приносять відчутну користь організму. Для регулярного вживання таке блюдо не підходить.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЙКОРИСНІША КАША В СВІТІ

КАШІ І КРУПИ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ СХУДНУТИ

Джерело: МедікФорум