Кожен помічав, що одні люди здаються нам молодше своїх років, а інші – старші. Міжнародна група вчених впритул наблизилася до пояснення цього загадкового феномену.

В свіжому номері журналу Frontiers in Psychology опубліковано цікаве дослідження, проведене міжнародним колективом вчених з Франції, США та Китаю. Воно присвячене феномену сприйняття людиною людського обличчя.

За допомогою спеціального комп’ютерного обладнання вчені вивчили фотографії жінок різних національностей – у підбірку увійшли азіатки, латино – і афроамериканки і європейки – віком від 20 до 80 років. Вивчення показало, що вікове зниження контрастності в області рота і брів спостерігалося практично у всіх літніх жінок.

Потім, знову ж за допомогою спеціального обладнання змінюючи параметр контрасту, вчені створили для кожної раси фотографію «усередненого» жіночого обличчя у двох варіантах – молодому та похилому. Отримані зображення були показані незалежним спостерігачам з Франції і Китаю, попросивши їх вибрати більш молоде обличчя. Як і очікувалося, майже в 80% випадків учасники вважали більш молодим лице з більш високою контрастністю.

Таким чином, вважають учені, весь «фокус» – в контрастності рис обличчя. З роками контрастність знижується, і це зниження і робить людське обличчя більш дорослим в очах оточуючих. Цікаво, що ця закономірність дійсна для представників всіх трьох вивчених етнічних груп.

Джерело: MedikForum