Комарі, які переносять малярію – у порівнянні з незараженими паразитом -, охочіше смокчуть людську кров, ніж тваринну, – повідомляє журнал “Biorxiv”.

Попередні дослідження показали, що багато паразитів можуть впливати на поведінку переносячих їх організмів, щоб полегшити собі цикл розвитку. Наприклад, зрілі сосальщики Diplostomum pseudospathaceum, що живуть в очах риби роблять так, що ці рибки більш охоче підпливають до поверхні, при цьому зростають шанси піймати їх птахам. Личинки ос, що живуть усередині інших ос перетворюють їх на “зомбі”. А найпростіша Toxoplasma робить, так що заражені вірусом миші не бояться кота і дають йому себе з’їсти.

Читайте також:  Який буває біль через каміння у нирках

Одноклітинна плазмодія малярії Plasmodium falciparum використовує комарів, щоб переміщатись, однак розмножується тільки в організмі людини і деяких мавп.

Для підтримки виду, викрадачі використовують розумні трюки. Комарі, інфіковані незрілими паразитами, харчуються менш охоче, а коли паразит дозріє для наступного етапу розвитку – набувають апетит на кров.

Амелі Вантау дослідницького інституту медичних наук в Бобо-Діуласо (Буркіна-Фасо) вирішила перевірити, чи комарі заражені паразитами переважають людей від інших потенційних носіїв.

Вчені розмістили пастки в трьох селах в Буркіна-Фасо. Деякі з них виділяли запах людини, інші – теля. Потім проаналізували кров у москитних пастках перевіряючи наявність плазмодії малярії та види, на яких існували комахи.

Читайте також:  Панічні атаки можуть виникати через приховані захворювання

Це, що комар був, чи не був заражений, здавалося, має зв’язок з вибором людей або тварин – до кусання. Серед комарів, інфікованих плазмодіями готовими до подальшої інфекції 77 відсотків паслися на людях. У разі неінфеційної стадії було 64 відсотки.

Автори дослідження припускають, що паразит міг вплинути на функціонування почуттів комарів, на вибір оточення, в якому він шукав господаря або на активність комах.