Вже давно позаду перші місяці життя дитини, коли побажання виспатися ви чули частіше, ніж вітання з поповненням. Знайомі мами і тати кажуть, що найважче залишилося позаду, і в книжках написано, що режим щасливої сім’ї повинен ось-ось налагодитись, але… З якоїсь причини ваш малюк не в курсі, що йому пора б дозволити батькам виспатися. Чому ж так відбувається? Перевірте, чи не робите ви наступних помилок:

1. Будите дитину для годування

У немовляти ритм сну і неспання встановлюється сам, батькам немає необхідності втручатися.

2. Ходите «навшпиньки»

навшпиньки

Не варто розмовляти пошепки, вимикати телевізор, лаятися з сусідами – загалом, всіляко намагатися створити ідеальну тишу. Чим раніше дитина навчиться засинати під звичайні домашні звуки, тим спокійніше будуть проходити ваші ночі.

Читайте також:  Скільки яєць корисно і коли вони починають нам шкодити
3. Порушуєте режим

Маленьким дітям вкрай важлива система. Вони щодня отримують неймовірну для дорослої людини кількість інформації, адже для них все в цьому світі ново. Упорядкованість і передбачуваність, чіткий ритм сну і неспання заспокоюють дитину та допомагають їй добре спати. Режим повинен бути зрозумілий і передбачуваний – інакше маляті буде важко засинати.

4. Чекаєте сліз і капризів

Немовля плаче

Якщо дитина ввечері починає вередувати – значить, її день затягнувся, вона дуже втомилася. Через незрілість нервової системи дітей, перевтома призводить до нервового збудження, а це заважає швидко заснути і не дає спати спокійно. Щоб розуміти, коли дитині пора лягати, важливо навчитися помічати перші ознаки втоми. Загальних рекомендацій тут немає, вони у кожного свої: зміни в погляді, в рухах, потирання носа або очей, задума. Поспостерігайте за малюком: поступово ви побачите закономірності і обчислите найкращий час для відходу до сну.

Читайте також:  Психолог розповіла про те, як мати може стати загрозою для новонародженої дитини
5. Надто переймаєтесь

Не кидайтеся до дитини при найменших звуках – багато дітей цілком спокійно засинають самі, тоді як втручання дорослих може тільки зіпсувати сон. Уявіть, як би ви спали, якби при кожному зітханні ваш партнер увімкнув світло і кидався вас заспокоювати? Якщо дитина все ж не може заснути, не обов’язково брати її на руки. Малюків можна погладити по спинці або животі, дітям старшого віку – сказати що-небудь заспокійливе.

6. Заводите шкідливі звички

Немовля

Фантазія батьків, які намагаються вкласти дитину, практично безмежна: заколисування на руках, додаткове годування, пустушка, груди, поїздка в машині, катання коляски по квартирі… Що завгодно, лише б заснула. Але всі ці дії можуть стати свого роду «милицею», яка, насправді, буде тільки заважати їй нормально спати. Якщо дитина старше 4 місяців, прокинувшись, вже не може заснути без «милиці» – пора від неї позбавлятися.

Читайте також:  110-річна американка розповіла, що допоможе дожити до її віку
7. Проблеми зі здоров’ям

Крім типових дитячих проблем: кольок і прорізування зубів, сон можуть розладнати алергічні реакції, що супроводжуються свербежем; утруднене дихання у зв’язку з застудою, неврологічні та інші розлади. Щоб вирішити ці ситуації, часто необхідна консультація лікаря.