Багато хто з нас, щоб якнайшвидше остудити якусь страву, ставлять її в холодильник. Але робити так зовсім не рекомендується.

Кожен холодильник має власні обмеження і здібності в плані охолодження продуктів. Але що відбувається, коли гарячу їжу ставлять у холодильник?

Насамперед, через це збільшується навантаження на сам холодильник. Йому доводиться працювати на максимальній потужності.

Також всередині холодильника через гарячі продукти може накопичуватися волога, яка призводить до конденсації. Конденсат, як відомо, накопичується на різних поверхнях холодильника та на продуктах у ньому.

Коли ви ставите гарячу страву в холодильник, може статися так, що остигати вона буде навіть повільніше. Пояснюється це тим, що через гарячу їжу всередині холодильника підвищується температура, а це може сприяти тому, що інші продукти псуватимуться і нагріватимуться швидше.

Гаряча їжа здатна пошкодити гумку ущільнювача холодильника. Це може статися тому, що, коли ви ставите гарячі продукти в холодильник, вони нагрівають цю гумку. Внаслідок цього вона може пошкодитися або деформуватися.

Нарешті, гаряча їжа може вплинути на якість продуктів, які теж стоять у холодильнику. І найнебезпечніше у цьому – ризик поширення бактерій.

Найкраще перед тим, як ставити гарячу їжу в холодильник, дати їй охолонути до кімнатної температури. Ну чи можна використовувати спеціальні контейнери, що дозволяють швидко охолоджувати їжу.