Ходьба, біг і інша фізична активність на відкритому повітрі цієї весни після декількох місяців малорухливості підвищують ризик отримати травму, відому як стресовий перелом.

За даними MedicalXpress, в США ортопеди фіксують зростання стресових переломів серед людей, які не проявляли активності під час пандемічної ізоляції, але навесні з настанням тепла почали нарощувати свою рухливість – більше ходити пішки, займатися бігом та іншими видами спортивної діяльності на вулиці. Медики попереджають, що подібне збільшення навантаження після періоду малорухливості може сильно нашкодити організму, його скелету.

«Коли ви довго не дієте, тіло стає слабшим і не може справлятися з діяльністю колишнього рівня інтенсивності», – заявив лікар первинної спортивної медицини Девід Ван.

За словами доктора Вана, заняття бігом і ходьбою, які передбачають повторюване вплив на ослаблені кістки, можуть викликати стресові переломи – невеликі переломи або тріщини. Таким чином, можуть особливо сильно постраждати ноги.

“Помилково думати, що кістки ваших ніг дуже тверді. Вони швидше більше схожі на гілки дерев, і якщо ви зігнете їх досить багато разів, вони можуть тріснути”, – констатують медики.

На стресовий перелом, за їхніми словами, вказують біль, набряки і синці. При їх появі потрібно припинити навантаження і дати ногам відпочинок (до постраждалого місця можна прикласти лід). Якщо через кілька годин не стане краще або якщо біль буде відчуватися в дні, коли людина не займається ходьбою, бігом, – потрібно обов’язково звернутися до лікаря.