У деяких випадках потрібно «відпочивати» від кави, і впоратися з потягом до цього напою допоможе цикорій, що має схожий смак і до того ж здатний зміцнювати імунітет.

Лікар гастроентеролог-гепатолог Ольга Аришева поділилася в інтерв’ю порадою, адресованою любителям кави. Медик повідомила, що шанувальникам цього напою слід звернути увагу на цикорій та час від часу пити його замість кави.

Добре відомо, що кава має багато плюсів для здоров’я, проте вона також може викликати звикання. Коли організм перестає реагувати на ефект кофеїну, що бадьорить, люди часто неусвідомлено починають вживати більше кави – це може мати негативні наслідки. Передозування кофеїном здатне негативно позначатися на серці, викликати його навантаження, сприяти стрибкам артеріального тиску та неприємним станам, пов’язаним із перезбудженням нервової системи, до того ж провокувати безсоння.

Читайте також:  Вчені назвали основних 5 причин недосипання

Людям, які активно та регулярно п’ють каву, лікарі радять час від часу робити паузи, відмовляючись від кофеїну – це захищає від толерантності до неї.

У такі моменти може допомогти цикорій. Він не тільки допомагає легше переносити помірність від кави, але й приносить чимало користі.

«Цикорій містить натуральний пребіотик інулін та допомагає відновлювати мікрофлору кишечника. Також напій містить вітаміни С, Е, А, В1, В2, В5 та В6, які підвищують імунітет», – розповіла Аришева.

Також, додала медик, у цикорії містяться рибофлавін, тіамін – ці речовини позитивно впливають на стан нирок, печінки.