Генетика є очевидним визначальним чинником тривалості життя. Тим не менш, дослідження продовжують проливати світло на фактори ризику, що піддаються зміні, які сприяють довголіттю.

Хороше здоров’я ротової порожнини сприяє довголіттю.

“В останнє десятиліття увага привернула вплив гігієни порожнини рота на загальний стан здоров’я та смертність людей похилого віку, — пише Express. Вчені виявили, що чищення зубів перед сном є «значним» фактором ризику довголіття”.

Щоденне використання зубної нитки та відвідування стоматолога були значними факторами ризику довголіття. Крім того, якщо ви ніколи не чистите зуби на ніч, ризик збільшується на 20-35 відсотків порівняно з щоденним чищенням зубів.

“Якщо ви ніколи не користуєтеся зубною ниткою, ризик збільшується на 30 відсотків порівняно із щоденним використанням зубної нитки”.

Відсутність відвідування стоматолога протягом останніх 12 місяців збільшує ризик на 30–50 відсотків порівняно з відвідуванням стоматолога дві чи більше разів.

Смертність також збільшувалася із збільшенням кількості відсутніх зубів. У беззубих людей (навіть із зубними протезами) ризик смерті був на 30% вищим, ніж у людей із 20+ зубами.

Правила догляду за порожниною рота допомагають зберегти природні, здорові та функціональні зуби, а також сприяють виживанню людей похилого віку.