Нове дослідження показує, що обмеження калорій покращує метаболічні та імунні реакції, які допомагають визначити, як довго людина проживе і наскільки добре у неї буде здоров’я.

«Два роки помірного обмеження калорій перепрограмували шляхи в жирових клітинах, які допомагають регулювати те, як мітохондрії виробляють енергію, протизапальні реакції організму і, можливо, довголіття», – розповідає доктор Ерік Равуссін, заступник виконавчого директора з клінічних наук в центрі біомедичних досліджень Пеннінгтона.

Іншими словами, обмеження калорій перебудовує багато метаболічні та імунні реакції, які збільшують тривалість життя і здоров’я. Нове дослідження опубліковано в журналі Science. Воно показало, що люди, які скоротили споживання калорій приблизно на 14 відсотків протягом двох років, виробляли більше Т-клітин, які відіграють ключову роль в імунній функції і уповільнюють процес старіння.

Читайте також:  Як зберегти здоров'я: що лікарі радять не робити людям після 60 років

За словами доктора Равуссіна, крім поліпшення імунітету збільшення Т-клітин пов’язане з поліпшеною здатністю спалювати запаси жирних кислот для отримання енергії. Це важливо, тому що, якщо людина не спалює жирні кислоти, вони накопичуються в органах, що призводить до резистентності до інсуліну, ожиріння, діабету 2 типу і старіння.

Дослідження також показало, що обмеження калорій на 40 відсотків у гризунів продовжує їх життя. Також знижувався рівень гена, що кодує ацетилгідролазу фактора активації тромбоцитів (PLA2G7). Зниження PLA2G7 приносить користь для здоров’я, включаючи зниження вікового запалення і поліпшення метаболічного здоров’я. Якщо вчені знайдуть спосіб використовувати PLA2G7, вони зможуть створити ліки, що подовжує здоровий період життя.

Читайте також:  Нутриціолог перерахувала продукти, які допоможуть позбутися паразитів усередині організму