Вчені розкрили секрет смаку шоколаду. Дослідники описали фізичний процес, який відбувається у роті, коли ви з’їдаєте шматочок цього десерту. Саме цей ефект танення приваблює багатьох людей.

Дослідницька група Університету Лідса сподівається, що їхня робота призведе до створення нового покоління шоколадних цукерок, які матимуть такий самий смак та текстуру, але будуть кориснішими для здоров’я, пише Phys.org.

Майже відразу після того, як шоколад стикається з язиком, вивільняються тверді частинки какао, і вони стають важливими з погляду відчуттів. Тому жир, що знаходиться глибше всередині шоколаду, відіграє досить обмежену роль і його можна зменшити без впливу на смак.

“Якщо в шоколаді 5% жиру або 50% жиру, він однаково забезпечуватиме танення в роті”, – пояснили вчені. — «Ми показуємо, що жир має бути на зовнішньому шарі шоколаду, це найважливіше». Ще цікаво те, що коли шоколад стикається з язиком, він виділяє жирову плівку, яка покриває язик та інші поверхні у роті. Саме ця жирова плівка змушує відчувати десерт гладким.