Ви виходите на вулицю в холодну погоду і у вас миттєво червоніють щічки. Це, звичайно, мило, адже візажисти не перестають повторювати: немає нічого прекраснішого природного рум’янцю. Завдяки цьому обличчя стає набагато свіжішим і красивішим.

Однак у деяких людей утворюється не симпатичний рум’янець, а серйозне почервоніння шкіри. Це може навіть лякати, адже не кожен косметичний засіб здатний приховати такий ефект. У цій статті ми розповімо про причини утворення почервоніння на шкірі і методах боротьби з цим ефектом.

Причини почервоніння шкіри обличчя

Восени і взимку рідкісній людині вдається уникнути почервоніння шкіри на вулиці. За словами експертів, це не зовсім нормальний стан шкіри.

«Почервоніння — сигнал лиха вашої шкіри. Таким чином вона показує вам, що щось йде не так», — пояснює SELF нью-йоркський дерматолог Денніс Гросс.

Як правило, при попаданні на вулицю в холодну пору року шкіра червоніє. Але вже після того, як людина опиняється в приміщенні, де тепло, вона повертається до свого природного стану. На це потрібно всього кілька хвилин. У тому числі ця проблема турбує людей з непроблемною шкірою. Але незважаючи на те, що це властиво багатьом людям, це не означає, що не треба нічого робити з такою аномалією.

Читайте також:  Подологія та дерматологія: спільний вплив косметики для ніг на шкіру

У багатьох людей виникає цілком резонне питання: чому ж шкіра червоніє, якщо судини звужуються? Дійсно, кров спочатку відливає від зовнішніх покривів для того, щоб зберегти внутрішнє тепло. А після того, як організм ще сильніше замерзає, він буде прагнути обігріти ті замерзлі ділянки шкіри. Тому в капіляри і судини починає надходити більше крові, вони розширюються. Таким чином буде забезпечуватися захист від обморожень.

До причин, які призводять до почервоніння шкіри, відносять сухість і екстремальні температури. Крім почервоніння, буде з’являтися і лущення.

Крім того, до провокуючих факторів можна віднести вживання алкогольних напоїв, велику кількість занадто пряної їжі в раціоні. Якщо людина займається фітнесом або спортом на свіжому повітрі, то ситуація з почервоніннями шкірою може істотно погіршитися.

“Шкіра-це бар’єр між нами і зовнішнім світом. Взимку вона стає сухішою і, як наслідок, значно чутливішою”, – говорить доктор Хейл.

Таку інформацію потрібно мати на увазі. Особливо тим, хто вважає за краще не доглядати за своєю шкірою. Адже сама шкіра обличчя не завжди здатна справлятися з проблемою і не може захистити саму себе.

Читайте також:  Болезнь Паркинсона: симптомы и диагностика
Як позбутися від почервоніння шкіри

У різному віці, при різних умовах шкіра може вести себе по-різному. Тому якщо років п’ять тому у вас не червоніла шкіра на холоді, то не значить, що восени або взимку буде те ж саме. До того ж існують різні фактори, що впливають на стан шкіри, яка не кращає з кожним прожитим роком. Наприклад, ретиноїди, альфа-кідроксікіслоти, бензоілпероксид і саліцилова кислота у великих концентраціях призводять до подразнень і почервоніння. Це буде помітно, як тільки ви вийдете на вулицю і піддастеся впливу низьких температур.

Цікаво, що шкіра може відреагувати не тільки почервонінням. Люди з більш темною шкірою, як правило, стикаються з потьмянінням кольору. Після нанесення різних косметичних засобів можуть відчуватися дискомфорт і стягнутість.

Тому дерматологи рекомендують дотримуватися певних правил, щоб не допустити почервоніння шкіри і боротися з ними, якщо вони вже утворилися. Ось кілька корисних порад для всіх.

По-перше, поступово переходіть на більш м’який очищаючий засіб для шкіри обличчя. Краще брати засіб для чутливої або схильної до алергічних реакції шкіри.

По-друге, використовуйте більш щільні зволожуючі креми з інгредієнтами, які насичують (наприклад, церамідами, які імітують природний ліпідний бар’єр, або гіалуроновою кислотою, яка запечатує вологу).

Читайте також:  Поширені дерматологічні проблеми про які потрібно знати

По-третє, використовуйте сонцезахисні креми. Ви не повірите, але сонячні промені взимку можуть бути набагато небезпечніше, ніж літні. Адже не кожен звертає на це увагу, а варто було б. Так можна уникнути численних проблем зі шкірою.

По-четверте, не забувайте про додаткове підживлення шкіри. Найбільш ефективними є вітамін С і ферулова кислота. Останнє-це рослинне з’єднання, яке міститься в злакових. З їх допомогою шкіра буде відновлюватися набагато швидше і ефективніше. Тому при пошуку коштів на зиму шукайте такі, в яких є вітамін С і ферулова кислота. При цьому їх концентрація повинна бути зниженою.

По-п’яте, перед тим, як вийти на вулицю, використовуйте поживні креми. Ні в якому разі не зволожуючі!

І нарешті, ви можете застосовувати різні компреси, щоб полегшити стан шкіри. Наприклад, якщо червоніє ніс, потрібно протирати його теплим відваром липи серцеподібної два-три рази в день. Робити це потрібно за годину до виходу на мороз. В такому випадку будуть ефективні і компреси з настою квіток ромашки лікарської. А при щоках, які червоніють слід використовувати примочки з відвару арніки гірської.