Яблука давно і всім звичний фрукт, але саме тому їх часто недооцінюють. Між тим, вживання яблук при відсутності індивідуальних протипоказань має бути щоденною звичкою, вважають фахівці.

Ви впевнені, що знаєте про яблука все? Таким питанням задається дієтолог Оксана Скиталінська. Вона поділилася трьома фактами про надзвичайно корисні якості яблук, які відомі не багатьом.

Зокрема, зазначила лікар, вживання яблук допомагає вирішити проблему із засипанням, покращує якість нічного сну. Справа в тому, що яблука належать до групи продуктів, які містять природний мелатонін або ж стимулюють вироблення мелатоніну в організмі. Мелатонін часто називають «гормоном сну», але завдяки цій речовині можна не тільки краще висипатися. Мелатонін надає омолоджуючу дію, посилює імунний захист організму і захищає від розвитку раку, зменшує ризик ішемічного інсульту.

Також яблука можуть діяти на людину як ефективний антидепресант. Вхідні до складу яблук фітонутрієнти мають властивість пригнічувати надмірну активність ферменту, який стимулює розщеплення і швидке виведення з організму нейромедіаторів серотоніну та дофаміну. Саме їх недолік в організмі провокує розвиток нудьги, зневіри і депресивного сприйняття дійсності. Яблука «лікують» подібні стани.

«Яблуко в день – і онколог не потрібен?» – під такою назвою журнал Annals of Oncology опублікував статтю, в якій вчені рекомендують вживати яблука для профілактики раку молочної залози. Дослідження показало, що порівняно з жінками, які вживали менше одного яблука в день, у тих, хто з’їдав щодня більше одного яблук, ризик розвитку раку грудей був на 24% нижче. Також вченими була встановлена кореляція між регулярним вживанням яблук і зниженням ризику раку яєчників, гортані, колоректального раку, а також раку підшлункової залози.

За словами дієтолога, яблука важливо вживати разом зі шкіркою. Шкірка плодів є першою лінією захисту від зовнішніх агресорів і відрізняється підвищеним рівнем вмісту антиоксидантів і фитонутриентов. Крім того, в яблучній шкірці вченими було виявлено речовину, яка активує ген маспин, захищає організм від виникнення пухлин молочної залози. Як зазначила Скиталінська, у разі розвитку раку молочної залози «ракові клітини відключають цей ген, а компоненти яблучної шкірки здатні активувати його знову».

Джерело: МедікФорум