Ця шкідлива звичка може привести до серйозних проблем зі здоров’ям.

Напевно багатьом знайома звичка довгий час проводити у вбиральні. Хтось читає книгу, хтось “сидить” в смартфоні. Деякі навіть примудряються дивитися фільми. Але чи так це безпечно, як може здатися на перший погляд?

Лікарі-проктологи наполягають — нормальний час для дефекації (процес виділення організмом калу з травного тракту через задній прохід: прим. ред.) має становити не більше п’яти хвилин. Якщо на даний процес регулярно потрібно більше часу, це сигналізує про неполадки з кишечником — слід звернутися до фахівця.

Так чим же загрожує звичка довго сидіти на унітазі?

Геморой

Регулярне перебування на унітазі більше 15 хвилин сильно порушує кровотік в малому тазу, через що погіршується кровонаповнення гемороїдальних вузлів. Вони розширюються, запалюються і болять. У важких випадках може вони можуть почати кровоточити і приносити сильний дискомфорт.

Читайте також:  ВІЛ будуть виліковувати за раз

Хронічні запори

Вони можуть розвинутися через регулярне порушення кровотоку в кишечнику (через його регулярне перетискання). З цієї причини погіршується чутливість прямої кишки, що безпосередньо пов’язано з порушенням дефекації.

Защемлення сідничного нерва

Воно виражається в появі сильних безперервних тягнуть болю, які насилу піддаються лікуванню і значно погіршують якість життя.

Варикоз

Довгі “посиденьки” на унітазі загрожують погіршенням лімфатичного і венозного відтоку не тільки до малого тазу, але і до нижніх кінцівок. Це може привести до варикозного розширення вен на ногах.

Простатит

У чоловіків це серйозне захворювання може розвинутися все з тієї ж причини — регулярному застої крові в малому тазу. Надалі він може» вилитися ” в імпотенцію, а також значно підвищити ризик розвитку раку простати.

Читайте також:  Користь і шкода кетчупу, як вибрати найсмачніший і якісніший

Безпліддя

Через порушення циркуляції крові в малому тазу може розвинутися варикоцеле – варикоз вен сім’яного канатика і яєчок. Само по собі, це захворювання життю не загрожує, проте його наслідками можуть стати чоловіче безпліддя і больовий симптом.

Лікарі зазначають – конструкція сучасних унітазів змушує людей сідати під кутом 90 градусів. У такій позі м’яз, що відповідає за висновок калових мас, перетискає кишечник і ускладнює вихід його вмісту. Правильний кут нахилу між стегнами і тазом повинен становити 35 градусів.

Для цього медики рекомендують завести у вбиральні невисоку лавку і ставити на неї ноги при поході «по-великому». Йти в туалет, нагадують лікарі, потрібно тільки тоді, коли є чіткі позиви до цього.

Читайте також:  Здорова пенсія чоловікам не загрожує

До речі, згідно з деякими дослідженнями, ризик розвитку геморою в країнах, в яких традиційно не використовують звичні нам унітази (а справляють нужду, сидячи навпочіпки) нижче на 50-70%.

Джерело: Домашний очаг