Як повідомила авторка американського видання Scientific American Лідія Денворт (Lydia Denworth), за даними нового дослідження, загальна кількість кроків, яка потрібна для того, щоб залишатися у формі, повною мірою залежить від вашого віку, а також – ступеня фізичної підготовки.

– У 2022 році в середньому я проходила по 9370 кроків щодня, – розповіла вона. – Я це точно знаю, тому що, уявіть собі, кожен крок рахував мій iPhone. Я всюди його з собою носила, але не для того, щоб залишатися на зв’язку, а щоб пристрій враховував кожен крок, який я пройшла. І якою була моя щоденна мета. Ну, так знайте – 10 тисяч кроків. Так потрібно! Так мені всі говорили.

Автор пояснила, що ідея про необхідність проходження 10 тисяч кроків щодня базується зовсім не на наукових даних. Це простий маркетинговий прийом.

У 1960-х роках японська компанія вирішила зробити крокомір.

Ієрогліф «10 000» в японській каліграфії зображується як людина, що йде.

Читайте також:  Що відбувається з тілом, якщо щодня гуляти

У результаті вони назвали свій пристрій “10000-кроковим вимірювачем”.

– Ця цифра просто досить легко запам’ятовується, – розповіла епідеміолог з Медичної школи Гарварда і співробітник Жіночої лікарні в Бостоні І Мін Лі (I-Min Lee), – Хоч і робити 10 тисяч кроків щодня важко, це завдання – для більшості людей цілком здійсненна. Ні, якщо ви й справді робите по 10 тисяч кроків щодня, то це ж просто чудово. Дуже гарна ціль. Щоправда, жодних наукових підстав вона не має під собою.

Годинники або смартфони, які вміють рахувати кроки, набули досить широкого поширення лише за останні 20 років.

Вченим треба було стежити за всіма користувачами протягом тривалого часу – тільки так вони могли отримати правильні дані щодо того, як саме загальна кількість кроків впливає на смертність та здоров’я серцево-судинної системи.

Дивно, але мало хто знав про це донедавна.

Вже існуючі рекомендації з фізичної активності від МОЗ та соцслужб США, які були опубліковані у 2018 році, все також ґрунтуються на такому параметрі, як тривалість чи час.

Читайте також:  Лікарі заявили, що повне виключення хліба з раціону знижує імунітет

Експерти вивчили сотні досліджень щодо впливу фізичних вправ на здоров’я. Всі ці дослідження ґрунтувалися на звітах добровольців щодо їхньої фізичної активності. Але дані, отримані в такий спосіб, важко назвати точними.

У зв’язку з такою серйозною похибкою фахівці в кінцевому підсумку створили рекомендації з неймовірно широкими рамками – нічого про кількість кроків у них сказано не було.

Так, 150-300 хвилин фізнавантаження – енергійної ходьби, або 75-150 хвилин старанного навантаження – того ж бігу, цілком достатньо.

– Це дасть вам можливість зробити своє життя тривалішим на 1.5 роки, – розповів лікар та науковий співробітник Дьюцького університету, Вільям Краус (William Kraus), який допомагає створювати робочі рекомендації.

Епідеміолог з Університету Массачусетса Аманда Палуч (Amanda Paluch) розповіла про те, що підвищення щоденного навантаження на кілька тисяч кроків може бути найкориснішим для тих, хто поки що не може ходити швидко. У результаті вона дійшла висновку, що саме найменш активні люди можуть отримати від кроків найбільшу користь:

Читайте також:  Оброблені продукти небезпечні для мозку

Загальна кількість кроків, які ви робите щодня, набагато важливіше тієї швидкості, з якої ви зазвичай пересуваєтеся.

Для епідеміолога Лі актуальне інше питання:

– Якщо обидві людини проходять однакову відстань, чи матиме значення те, з якою саме швидкістю вони проходять її? – уточнює вона. – Чи більше користі отримує той, хто швидше ходить? Відповідь на це запитання – «ні»!

Вчені в рамках нових досліджень намагаються вийти за рамки показників смертності. Вони задаються питаннями щодо того, як ходьба сприяє профілактиці діабету і яким чином вона допомагає здійснювати контроль за кров’яним тиском та вагою.

– Обидві наші цілі ні в тому, щоб довше жити, а й у тому, щоб бути здоровішими, – розповіла Лі. – Коригуйте цілі за кількістю кроків згідно з тим, чого вам хочеться досягти, а також тим, ким ви є.