Щоб прокинутися і отримати заряд бадьорості, багато людей п’ють каву. Однак тільки один підбадьорливий напій з ранку без повноцінного сніданку не принесе організму користі, вважають експерти. Вони розповіли, до чого це може призвести.

Втома

Кава допомагає прокинутися, але цей ефект лише тимчасовий. Якщо у організму немає запасу поживних речовин, після закінчення дії кофеїну людина відчуває втому вже після полудня. Крім того, кава не містить білків або клітковини, тому без повноцінного сніданку тіло не зможе нормально функціонувати. Кращий спосіб боротися з цим-поєднувати каву зі сніданком, що містить білки і вуглеводи, пише FitDay.

Дратівливість

Якщо на сніданок випити тільки каву, до середини дня багато хто стає дратівливими. Це також пов’язано з тим, що в організмі відсутні поживні речовини. Справа в тому, що якщо довго не їсти, рівень цукру в крові падає, в результаті чого людині важче справлятися зі стресом. Експерти радять: навіть якщо з ранку почуття голоду немає, краще намагатися їсти протягом перших двох годин після пробудження і не обмежуватися однією кавою.

Збільшення ваги

Якщо замінювати сніданок тільки чашкою кави, рівень інсуліну може стати незбалансованим. В результаті мозок посилає організму сигнали про те, що потрібно поїсти їжу з високим вмістом жирів і цукру, що призводить до переїдання. Сніданок, що містить клітковину і білок, допоможе зберегти енергію до обіду і не з’їсти зайвого.