Секс є природною людською потребою. Чи правда, що тривале утримання або відмова від сексу негативно позначаються на здоров’ї? Які фізичні та психічні наслідки відмови від сексу очікують жінок, а які чоловіків?

Начнем з того, що людський організм є одним з найскладніших механізмів в природі. І не тільки з точки зору фізичного пристрою, унікальна також психологія «вінця природи». Більш того, такий комплекс факторів, як різна статева конституція, виховання, цінності та інше дозволяють стверджувати, що кожна людина індивідуальна і унікальний.

Тому, стверджують фахівці, всіх під одну гребінку НЕ причешешь. І, тим не менше, практично всі вони сходяться в тій точці, що дійсно при тривалій відсутності сексуального задоволення у багатьох людей можуть з’явитися проблеми зі здоров’ям.

Інь і янь

Стверджувати, що, наприклад, чоловікові секс потрібен більше, а жінці менше або навпаки буде неправильним. Подібні твердження лежать у площині психології, сім’ї, релігійного виховання, культурного середовища, але до фізіології ніякого відношення не мають.

Для підтримки фізичного і психічного здоров’я секс потрібен і чоловіку і жінці в рівній мірі, а от як часто «займатися» цією корисною справою кожен організм «вирішує» сам. Це вже залежить від індивідуальних особливостей кожної людини: статева конституція, темперамент та ін.

Читайте також:  Погрузитесь в мир здоровья и релакса с Dr.Hill!

А якщо людина в силу тих чи інших причин не має регулярного сексу? Або не має його зовсім? На жаль і це науково доведений факт – тривале утримання може викликати ряд проблем і навіть серйозних захворювань. Про це докладніше з поправкою на стать.

Жінки: наслідки відмови від сексу

Пропустимо дам вперед і поговоримо про них.

Гінекологічні захворювання-одне з найсерйозніших наслідків стриманості для жіночого організму. Їх причина криється в тому, що при виникненні сексуального збудження кров приливає до статевих органів, а в разі, якщо статевого акту не відбувається, то вона застоюється в малому тазу. Наслідки – різні аднексити, мастопатія та інші гінекологічні захворювання. Крім того, часто у жінок через відсутність сексу бувають хворобливі менструації, і впоратися з больовими відчуттями не допомагають ніякі ліки.

Проблеми імунної системи. Фізіологи давно вже довели, що у тих людей, які ведуть регулярне статеве життя, імунітет на 30% вище. В питання формування імунітету статеве життя вносить свою дуже важливу лепту, так як секс стабілізує артеріальний тиск, підтримує тонус кровоносних судин, є відмінною профілактикою інсультів та інфарктів.

Читайте також:  Какое есть самое эффективное средство от выпадения волос?

Зайва вага. Багато жінок намагаються заповнити недолік ендорфінів (гормонів щастя, які виділяються під час сексуальних відносин) їжею. Відповідно, отримуючи шукане задоволення, дами досить швидко набирають зайві кілограми. А деякі знаходять ще гіршу альтернативу – алкоголь. Наслідки такої заміни, напевно, ще гірші, ніж зайві кілограми.

Гормональні збої. Одне з неприємних наслідків тривалого утримання – збільшення кількості чоловічих гормонів в жіночому організмі. Результат: помітно погіршується якість шкіри, з’являються ранні зморшки, небажані волоски на обличчі, дрібні прищики. А через нестачу колагену (секс стимулює його вироблення) шкіра старіє, раніше, втрачає пружність і еластичність.

Психологічна сфера. Депресія, поганий настрій, дратівливість – жінку з неврегульованим статевим життям, як кажуть, видно здалеку. А замінити сексуальне задоволення, хочемо ми того чи ні, не можуть ні біологічні добавки, ні сеанси психотерапії.

Чоловіки: наслідки відмови від сексу

Порушення ховає у собі тривале стримання. Більше того, зрілому чоловікові для того, щоб повернутися в форму знадобиться більше часу, а можливо і допомога кваліфікованого сексопатолога.

Психологічний аспект. Як і у жінок у чоловіків при тривалому утриманні можуть відбутися несприятливі зміни в психічній сфері. Він стає дратівливим, знервованим, з’являється схильність до депресії або агресивність. У тому випадку, якщо стриманість збігається з кризою середнього віку, психологічна небезпека збільшується.

Читайте також:  Как выбрать уходовые средства для малышей?

Гормональні порушення. Ці зміни не лише загрожує накопиченням зайвих кілограмів і проблемами зі шкірою. Надлишок гормонів негативно відображається на чоловічій психіці, можуть з’явитися нав’язливі ідеї, різні манії, роздвоєння особистості.

Перепрограмування особистості.Н е хочемо лякати наших чоловіків, але іноді наслідком статевого утримання є зміна сексуальної орієнтації. Відсутність можливості статевого спілкування з жінкою для деяких чоловіків обертається тим, що вони як сексуального об’єкта починають розглядати осіб своєї статі.

Як часто?

Однозначної відповіді на це питання немає. І хоча сексуальна енергія є однією з найпотужніших енергій людини, частота статевого життя справа суто індивідуальна. Довіртеся організму, орієнтуйтеся на його потреби і ні в якому разі не перетворюйте радість спілкування з представником протилежної статі в якусь необхідну обов’язкову процедуру «для здоров’я». Але також пам’ятайте про те, що не знайшовши виходу, сексуальна енергія почне з’їдати організм зсередини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МІФИ І ПРАВДА ПРО СЕКСУАЛЬНЕ ДОВГОЛІТТЯ

СЕКС І М’ЯЗИ

МІФИ ПРО БЕЗПЕЧНИЙ СЕКС