Секс є природною людською потребою. Чи правда, що тривале утримання або відмова від сексу негативно позначаються на здоров’ї? Які фізичні та психічні наслідки відмови від сексу очікують жінок, а які чоловіків?

Начнем з того, що людський організм є одним з найскладніших механізмів в природі. І не тільки з точки зору фізичного пристрою, унікальна також психологія «вінця природи». Більш того, такий комплекс факторів, як різна статева конституція, виховання, цінності та інше дозволяють стверджувати, що кожна людина індивідуальна і унікальний.

Тому, стверджують фахівці, всіх під одну гребінку НЕ причешешь. І, тим не менше, практично всі вони сходяться в тій точці, що дійсно при тривалій відсутності сексуального задоволення у багатьох людей можуть з’явитися проблеми зі здоров’ям.

Інь і янь

Стверджувати, що, наприклад, чоловікові секс потрібен більше, а жінці менше або навпаки буде неправильним. Подібні твердження лежать у площині психології, сім’ї, релігійного виховання, культурного середовища, але до фізіології ніякого відношення не мають.

Для підтримки фізичного і психічного здоров’я секс потрібен і чоловіку і жінці в рівній мірі, а от як часто «займатися» цією корисною справою кожен організм «вирішує» сам. Це вже залежить від індивідуальних особливостей кожної людини: статева конституція, темперамент та ін.

Читайте також:  Как преодолеть низкое кровяное давление — гипотонию

А якщо людина в силу тих чи інших причин не має регулярного сексу? Або не має його зовсім? На жаль і це науково доведений факт – тривале утримання може викликати ряд проблем і навіть серйозних захворювань. Про це докладніше з поправкою на стать.

Жінки: наслідки відмови від сексу

Пропустимо дам вперед і поговоримо про них.

Гінекологічні захворювання-одне з найсерйозніших наслідків стриманості для жіночого організму. Їх причина криється в тому, що при виникненні сексуального збудження кров приливає до статевих органів, а в разі, якщо статевого акту не відбувається, то вона застоюється в малому тазу. Наслідки – різні аднексити, мастопатія та інші гінекологічні захворювання. Крім того, часто у жінок через відсутність сексу бувають хворобливі менструації, і впоратися з больовими відчуттями не допомагають ніякі ліки.

Проблеми імунної системи. Фізіологи давно вже довели, що у тих людей, які ведуть регулярне статеве життя, імунітет на 30% вище. В питання формування імунітету статеве життя вносить свою дуже важливу лепту, так як секс стабілізує артеріальний тиск, підтримує тонус кровоносних судин, є відмінною профілактикою інсультів та інфарктів.

Читайте також:  Пансіонати / Будинки для літніх людей у ​​Києві. Топ 3 пансіонати

Зайва вага. Багато жінок намагаються заповнити недолік ендорфінів (гормонів щастя, які виділяються під час сексуальних відносин) їжею. Відповідно, отримуючи шукане задоволення, дами досить швидко набирають зайві кілограми. А деякі знаходять ще гіршу альтернативу – алкоголь. Наслідки такої заміни, напевно, ще гірші, ніж зайві кілограми.

Гормональні збої. Одне з неприємних наслідків тривалого утримання – збільшення кількості чоловічих гормонів в жіночому організмі. Результат: помітно погіршується якість шкіри, з’являються ранні зморшки, небажані волоски на обличчі, дрібні прищики. А через нестачу колагену (секс стимулює його вироблення) шкіра старіє, раніше, втрачає пружність і еластичність.

Психологічна сфера. Депресія, поганий настрій, дратівливість – жінку з неврегульованим статевим життям, як кажуть, видно здалеку. А замінити сексуальне задоволення, хочемо ми того чи ні, не можуть ні біологічні добавки, ні сеанси психотерапії.

Чоловіки: наслідки відмови від сексу

Порушення ховає у собі тривале стримання. Більше того, зрілому чоловікові для того, щоб повернутися в форму знадобиться більше часу, а можливо і допомога кваліфікованого сексопатолога.

Психологічний аспект. Як і у жінок у чоловіків при тривалому утриманні можуть відбутися несприятливі зміни в психічній сфері. Він стає дратівливим, знервованим, з’являється схильність до депресії або агресивність. У тому випадку, якщо стриманість збігається з кризою середнього віку, психологічна небезпека збільшується.

Читайте також:  Как ухаживать за кожей до и после лазерной эпиляции ног?

Гормональні порушення. Ці зміни не лише загрожує накопиченням зайвих кілограмів і проблемами зі шкірою. Надлишок гормонів негативно відображається на чоловічій психіці, можуть з’явитися нав’язливі ідеї, різні манії, роздвоєння особистості.

Перепрограмування особистості.Н е хочемо лякати наших чоловіків, але іноді наслідком статевого утримання є зміна сексуальної орієнтації. Відсутність можливості статевого спілкування з жінкою для деяких чоловіків обертається тим, що вони як сексуального об’єкта починають розглядати осіб своєї статі.

Як часто?

Однозначної відповіді на це питання немає. І хоча сексуальна енергія є однією з найпотужніших енергій людини, частота статевого життя справа суто індивідуальна. Довіртеся організму, орієнтуйтеся на його потреби і ні в якому разі не перетворюйте радість спілкування з представником протилежної статі в якусь необхідну обов’язкову процедуру «для здоров’я». Але також пам’ятайте про те, що не знайшовши виходу, сексуальна енергія почне з’їдати організм зсередини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МІФИ І ПРАВДА ПРО СЕКСУАЛЬНЕ ДОВГОЛІТТЯ

СЕКС І М’ЯЗИ

МІФИ ПРО БЕЗПЕЧНИЙ СЕКС