Звичка застеляти ліжко відразу після пробудження може нашкодити здоров’ю. Вставши з ліжка після нічного сну, дайте їй можливість провітритися, – порадили лікарі.

Британський лікар-гігієніст Еджі Макензі заявив про те, що, застилаючи ліжко відразу після пробудження, люди в своїх ліжках створюють сприятливе середовище для активного розмноження кліщів та інших небезпечних мікроорганізмів.

«Кліщі і бактерії дуже люблять вологість і тепло, які зберігаються в ліжку відразу після сну. Особливо активно кліщі розмножуються в ліжку людей, які сильно пітніють вночі, наприклад, під час сну влітку або в приміщенні з активним опаленням», – зазначив фахівець.

За словами лікаря-гігієніста, кліщі, які розмножуються в постільній білизні, яка вбирає піт людського тіла, небезпечні тим, що можуть викликати напади сильної алергії. Дані мікроорганізми виділяють екскременти, які можуть стати причиною розвитку нападів бронхіальної астми, кон’юнктивіту, алергічного риніту і шкірних захворювань. Саме тому не потрібно застеляти ліжко відразу після пробудження – зробивши це, людина перетворює власну постіль в парник з максимально сприятливим середовищем для розмноження кліщів і бактерій.

«Піднявшись з ліжка після пробудження, необхідно повністю відкинути ковдру і провітрити кімнату протягом десяти хвилин», – поділився рекомендацією лікар.

Крім того, гігієнічно правильно міняти постільну білизну не рідше одного разу на тиждень, а також пилососити матрац. Подушки і ковдру необхідно прати не рідше двох разів на рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПОСТІЛЬНА БІЛИЗНА: ЯК ЧАСТО ЇЇ ПОТРІБНО МІНЯТИ І ЧОМУ

ВЧЕНІ ВИЗНАЧИЛИ ГОЛОВНУ НЕБЕЗПЕКУ ПОСТІЛЬНОЇ БІЛИЗНИ

Джерело: МедікФорум