Згідно з результатами опитування, прийом душу поєднують з сечовипусканням дуже багато людей.

Сечовипускання з одночасним прийомом душу нещодавно було рекомендовано як ефективний засіб економії води і допомоги планеті. Опитування, проведене організацією Showers To You в минулому році, показало: 76 відсотків респондентів поєднують в своєму побуті ці дві події. Однак лікар уролог Алісія Джеффрі-Томас (Бостонська лікарня) виступила із заявою про те, що робити цього не слід.

“Це може негативно вплинути як на стан сечового міхура, так і на тазове дно”.

Лікарка назвала дві причини, що пояснюють, чому не слід мочитися при прийомі душу. Одна з них полягає в тому, що в мозку може виникати і закріплюватися асоціація між звуками струменів води і необхідністю помочитися. За словами уролога, дослідження впливу проточної води показують, що бажання помочитись, що виникає у відповідь на звуки води є умовною і рефлекторною реакцією організму.

Читайте також:  Чому потрібно відкладати гаджети під час їжі, розповіла лікарка

Якщо такий рефлекс виникне, то в поєднанні з дисфункцією тазового дна це потенційно може привести до серйозних проблем з сечовим міхуром, втратою контролю над ним, говорить Алісія Джеффрі-Томас.

Друга причина важлива для жінок. Медикиня звертає їх увагу на те, що сечовипускання, вироблене в той момент, коли жінка стоїть під душем, не узгоджується з потребами жіночої фізіології.

“Анатомія таза у жінок не створена для того, щоб мочитися стоячи. У чоловіків сечовий міхур підтримується простатою, що і дозволяє їм ефективно мочитися стоячи. У жінок в такій позі тазове дно не розслабляється належним чином і сечовий міхур не спорожняється повністю”.

Читайте також:  Яким повинен бути раціон харчування взимку, розповів лікар

Експертка помітила, що сечовипускання в душі у жінок сприяє розвитку інфекції сечовидільної системи і нетримання.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News