Дослідники констатують, що показники ІМТ в підлітковому віці дозволяють визначити схильність людини діабету 2 типу.

Багато людей страждають на діабет 2 типу, не підозрюючи про це. Симптоми захворювання не обов’язково викликають якесь відчутне нездужання. Ознаками діабету 2 типу можуть бути наступні зміни в роботі організму.

  • Частішає сечовипускання, особливо вночі.
  • Виникає постійне відчуття спраги.
  • Відчувається сильна втома.
  • Відбувається схуднення без спроб скидати вагу.
  • Виникає свербіж в області статевих органів, молочниця.
  • Порізи або рани заживають занадто довго.
  • Зір стає затуманеним.

У дослідженні, опублікованому Журналом Американського коледжу кардіології, вчені прийшли до висновку, що ІМТ (індекс маси тіла) в підлітковому віці дозволяє передбачити майбутній діабет і схильність до інших проблем зі здоров’ям, включаючи серцеві напади.

Читайте також:  Вчені побоюються, що COVID-19 призведе до епідемії іншої хвороби

“Дитяча підліткова повнота з високим індексом маси тіла може бути значним фактором ризику розвитку діабету 2 типу, а також погіршення загального стану здоров’я в молодому віці”.

Попередньо дослідники проаналізували параметри ІМТ у 12 300 дітей віком від 11 до 18 років, співвіднісши їх з показниками здоров’я, що фіксуються протягом 24 років спостережень. Вони виявили, що більш високий ІМТ у підлітковому віці був відповідальний за збільшення загального поганого стану здоров’я, а також за більш високий ризик діабету 2 типу та раннього інфаркту міокарда.

Відкриття того, що ІМТ підлітків є фактором ризику поганих результатів для здоров’я у дорослому віці, незалежно від ІМТ дорослого, має важливе значення для розуміння початку серцево-судинних захворювань, вважають автори роботи. Вони підкреслюють, що юність-це важливий період часу для поліпшення здоров’я і запобігання ранніх серцевих нападів, тому важливо заохочувати підлітків підтримувати здоровий спосіб життя, включаючи фізичну активність і збалансоване харчування.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News