Нове дослідження виявило причину, через яку працівники нічної зміни піддаються більшому ризику захворювання діабетом. Дослідження показало, що нічна їжа знижує рівень цукру в крові, в той час як люди, які дотримуються денного режиму харчування, не постраждали.

Дослідники вважають, що зміна режиму харчування може знизити ризик розвитку діабету і пов’язаних з ним захворювань у працівників нічної зміни.

Дослідження також може бути застосоване до людей, які їдять вночі з інших причин. Протягом 14-денного періоду вони протестували людей, які працюють у моделюваному середовищі нічної зміни, але розділили їх на групи, які їли вночі та вдень.

Читайте також:  Які фрукти та овочі з магазину небезпечні

Дослідження показало, що маркери діабету збільшуються при прийомі їжі на ніч. Одне і те ж харчування в денний час до або після роботи в нічну зміну не мало таких же негативних наслідків. “Спроба дотримуватися денного режиму харчування при роботі в нічну зміну може виявитися складним завданням, але в результаті, схоже, поліпшить ваше здоров’я”, сказала Сара Челаппа, перший автор дослідження.

Попередні дослідження, присвячені роботі в нічну зміну, виявили більш високий ризик станів, пов’язаних з цукром в крові, таких як діабет і переддіабет.

Цей підвищений ризик не можна повністю пояснити іншими факторами, такими як відмінності в способі життя працівників денної та нічної зміни. Дослідники припускають, що це могло статися через порушення внутрішніх механізмів хронометражу організму.

Читайте також:  Про які хвороби сигналізує сонливість після обіду

Робота в нічну зміну також пов’язана з підвищеним ризиком раку. Міжнародне агентство з вивчення раку, установа ВООЗ, класифікували роботу в нічну зміну як “ймовірно канцерогенну для людини”.