ГоловнаХарчуванняЧому нудить від жирної їжі

Чому нудить від жирної їжі

Існує всього дві головні причини. Про них розповідає гастроентеролог.

Нудить

Іноді обід або навіть простий перекус чимось жирним починає проситися назад і виникає неприємне відчуття нудоти. Чому так буває, ми запитали у гастроентеролога Анни Юркевич.

Причин для цього декілька:

  1. Банальне переїдання. Під жирною їжею розуміються, як правило, багатокомпонентні страви: жирне м’ясо, картопля фрі з соусом, бутерброд з товстим шаром масла і сиру, торт і так далі. Часто ми не можемо обмежитися одним шматочком, звідси — переїдання. Шлунку і кишечнику складно впоратися з великим обсягом їжі, їжа повільніше залишає шлунок. Необхідно більшу, ніж звичайно, кількість жовчі і панкреатичного соку. І, як наслідок, спочатку відчувається важкість під ложечкою, а потім може приєднатися і нудота.
  2. Жирна їжа розслабляє клапан, який знаходиться між стравоходом і шлунком, тому шлунковий вміст легко закидається в стравохід. Клінічно це проявляється як печія і нудота, а це вже додатково гальмує процес травлення. Звідси і неприємні відчуття.
Читайте ще:  Народний напій від раку, інсульту, ожиріння і діабету: 10 корисних властивостей зеленого чаю

Ми нагадуємо, що якщо почуття нудоти з’являється після будь-якої їжі і це відбувається часто, треба звертатися до лікаря і з’ясовувати, що ж заважає вам нормально поїсти.