Нещодавнє дослідження довело, що носити дитину в слінгу або на руках корисно для його когнітивного розвитку (сприйняття, пам’яті, формування понять, уяви і логіки).

Всього кілька місяців тому завершилося чергове дослідження, яке вивчило ефект контакту шкіри до шкіри дитини і батьків. Виявилося, що носіння в слінгу малюка і швидка реакція дорослого на його плач, а також викладання новонародженого на живіт мами чи тата під час сну призводить до поліпшення нейророзвитку, підвищенню IQ і більш низьким показникам агресії дитини. Медики встановили, що такий контакт збільшує шанси на успішне грудне вигодовування і навіть знижує хворобливість деяких медичних процедур.

В Current Biology опублікували результати дослідження, яке пролило світло на важливість фізичного контакту дитини та батьків. Медики Загальнонаціональної дитячої лікарні в Колумбусі обстежили 125 малюків, спостерігаючи і порівнюючи дитячу реакцію на дотик.

Недоношені діти гірше відповідають на дотики, але вкрай потребують них.

Частий контакт шкіра до шкіри здатний залишити приємні враження для крихт на все життя.

Дивіться, як чудово ці батьки-підлітки дбають про свою новонароджену дитину! Маленька Брінлі не відчуває дефіциту в обіймах і поцілунках.

Результати дослідження підтверджують, що підтримуючі дотики близьких людей впливають на те, як мозок буде обробляти будь-які дотики в майбутньому, що сформує здатність до навчання та соціально-емоційних зв’язків.

турбота про дитину

Автор дослідження Наталі Мейтр додає, що вони вивчали обійми, погладжування, контакт шкіра до шкіри, а не механічні дотики під час зміни підгузника, наприклад.

Контакт шкіра до шкіри «незамінний для мозку, дитини що розвивається». Наталі Мейтр пояснює, що відчуття дотику – одне з перших почуттів в дитячому віці, тому воно є «будівельним блоком в спілкуванні з немовлям».

До речі, Доктор Мейтр сама мама двох хлопчиків, які народилися раніше терміну. У своєму дослідження вона вивчила і те, як сила дотику впливає на недоношених дітей.

Так що новоспечені мами і тата можуть видихнути і ігнорувати поради з області “не привчайте до рук!”. Увагою і любов’ю дитину не зіпсуєш!

Тим, хто з якихось причин не може приділяти бажаного часу своїм дітям (робота, післяпологова депресія, втома та інші фактори), доктор Мейтр рекомендує делегувати ніжні дотики своїм родичам чи близьким друзям, тому що «кожен дотик, дійсно, на вагу золота».

Скільки ж обіймів можна вважати мінімально допустимим? Доктор Мейтре стверджує, що норми тут немає. Однак важливо пам’ятати, що навіть рідкісні дотики краще, ніж їх повна відсутність. Батьки повинні знати, що дотик абсолютно важливо для всіх немовлят, оскільки утворює основу для їх здорового розвитку та зростання.

Джерело: Likar.info