Часто буває так, що до кінцевої мети не вистачає всього кілограмів, але раптом зниження ваги повністю зупиняється. І це незважаючи на те, що ви дотримуєтеся тієї ж дієти, способу життя, плану вправ.

Так зване плато втрати ваги має наукове пояснення. Подібний стан пов’язаний із базовими біологічними особливостями організму. Коли організм виявляє щось, що загрожує його виживанню, він запускає серію фізіологічних реакцій захисту від цього, пише Medical Xpress.

Тому при скороченні споживання їжі, корекції харчування наш організм вважає, що ми в небезпеці. Внаслідок цього знижується швидкість обміну речовин, спалювання калорій, втрати зайвих кілограмів. Також у цьому випадку виділяється більше гормону апетиту (греліну), тому їсти хочеться ще сильніше, ніж зазвичай.

Читайте також:  Люди з гіпертонією стають схильні до діабету

Наукові дослідження показали, що подібне плато проявляється приблизно між трьома та шістьма місяцями втрати ваги. А якщо вам потрібно скинути багато кілограмів, то в цю стадію увійдете ще раніше.

Подолати плато втрати ваги може бути важко. Тим не менш, ви все ще можете зробити деякі речі. Серед них – перегляд мети схуднення (маси тіла, якої ви хочете досягти), зосередження на розмірі порцій протягом дня, додавання силових вправ у програму тренувань, перегляд раціону, звільнення від стресу.