У більшості випадків сіпання повіки нешкідливо і зникає саме по собі. Але якщо повіка, котра смикається докучає людині протягом декількох тижнів, слід перевірити фізичні причини: деякі з них можуть бути небезпечними.

Підвищення тиску. При підвищенні кров’яного тиску пульсуюча кровоносна судина може дратувати нерв в оці. В результаті може виникати ефект повіки, яка смикається. Тому при появі такого тіку слід почати регулярно вимірювати артеріальний тиск – краще в різний час доби. Наслідками постійно підвищеного кров’яного тиску можуть стати небезпечні для життя порушення – серцева недостатність або інсульт.

Стрес і вигоряння. Повіка ока, яка постійно смикається може бути ознакою того, що людина страждає від стресу і вигоряння. Це явні сигнал тіла про те, що воно потребує відпочинку.

Дефіцит магнію. Магній підтримує функцію м’язів і нервів, його недолік може викликати судоми, скорочення. Якщо крім повіки, котра смикається спостерігаються і такі симптоми, як головний біль і порушення сну, причина скоріше за все саме в дефіциті магнію.

Захворювання щитовидної залози. Щитовидна залоза виробляє гормони Т3 і Т4, які впливають на функції нервової системи, регулюють температуру тіла і беруть участь в обміні речовин. Якщо гормонів виробляється занадто багато, можуть виникати такі неприємні явища, як посилене серцебиття, нервозність, сіпання м’язів.

Зловживання алкоголем. Алкоголізація завдає довготривалу шкоду мозку і може призводити до порушення передачі сигналів нервами. Одним з видимих сигналів цього процесу може бути неконтрольоване сіпання повік.

Джерело: МедікФорум