Ми помиляємося, вважаючи, що будь-яка головний біль, яка трапляється у нас час від часу – це мігрень. Не варто недооцінювати цю недугу. При мігрені людина ледве може мислити і взагалі існувати. Коментарі судинного хірурга.

Що таке мігрень?

Мігренню називаються часті напади головного болю, які можуть тривати кілька діб і, при цьому, супроводжуються нападами нудоти, блювоти. Також характерним для цієї недуги є помутніння в очах, біль не тільки в області голови, але і шиї, а також особи. Ще однією ознакою захворювання є підвищена чутливість до світла, звуків, оточуючим людям і подіям. Людина настільки охоплений болем, що не здатний працювати, думати і знаходити спільну мову з людьми. Все, про що він думає – це пекельний біль, яка стискає його в своїх лещатах. Найчастіше біль поширюється тільки на одну половину голови, проте з часом вона переростає на обидві частини. І це стає просто нестерпним. В ході першого етапу відбувається спазм судин головного мозку, потім судини розширюються, що і призводить до пульсуючого болю.

Хто схильний до мігрені?

За неофіційними підрахунками, від мігрені страждає приблизно 30% населення нашої планети і, як не сумно заявляти, найчастіше «жертвами» ще одного виду болю стають представниці прекрасної статі. Вважається, що жінки страждають від мігрені в десять разів частіше, ніж чоловіки. Велику роль при цьому відіграє спадковість. Імовірність того, що дитина, чиї батьки страждають від мігрені, теж матиме ця недуга, збільшується до 90%. Найчастіше мігрень вражає людей у ​​віці від 20 до 30 років.

Читайте також:  Japan Shampoo: рекомендации по уходу за волосами в осенне-зимний период
Причини та наслідки

Причини виникнення мігреней безпосередньо пов’язані з життям сучасної людини, який щодня прокручує в себе в голові мільйони думок, виконує величезну кількість справ, піддається впливу стресів і нервових потрясінь. Мігрені найчастіше виникають у зв’язку з тривалим перевтомою, коли людина знаходиться в постійному нервовому напруженні і не може розслабитися навіть уві сні. Це вже і є одним з тривожних дзвіночків для того, щоб змусити себе піти на прийом до невропатолога.

Мігрені діляться на два типи.

Мігрень з аурою: перед появою потужної пульсуючого болю у пацієнта виникають певні відчуття: помутніння в очах, дивні запахи, порушення мови. Всі ці симптоми тривають від декількох хвилин і до години.
Мігрень без аури: до другого типу відносяться мігрені, в ході яких людина відчуває різкий біль з пульсуючим ефектом, нудоту, непереносимість світла і звуків, сповільнена реакція.

Зволікати з консультацією у лікаря не варто: мігрень загрожує інсультом, або хронічною мігренню (до 8 нападів на місяць).

Читайте також:  Медицинское страхование сотрудников: зачем нужно, особенности
Як позбавитися від болю?

Лікування від мігреніПозбутися від мігрені досить складно. Деякі люди живуть з цим усе життя. У більшості випадків можливо лише полегшити існуючу біль. Фахівцями всього світу проводяться регулярні дослідження з метою знайти ефективне зцілення від мігрені. Полегшити біль можливо наступним чином: Вам цілком може допомогти таблетка парацетамолу, або старого доброго аспірину. Також в ході лікування застосовують антидепресанти, які допомагають розслабитися і зняти спазм. Свіже повітря, здоровий тривалий сон і тепла ванна – допоможуть хоч трохи зняти біль. З метою ефективного усунення болю і посиленої боротьби з мігренню необхідно звертатися до лікаря, який допоможе Вам підібрати курс лікування і в буквальному сенсі «врятувати» від болю.

Як ефективно зняти біль в результаті мігрені? Чи можливо взагалі позбавитися від мігрені назавжди? Про це нам розповів судинний хірург Андрій Володимирович Левицький:

«В цілому, я не практикую у таких пацієнтів симптоматичну протибольову терапію; в основному, перед призначенням лікування проходять тривалі бесіди в психотерапевтичному стилі, і призначається лікувальний курс в залежності від того, який механізм мігрені або мігренеподібних станів переважає – судинний або нейрогенний. Але більша частина пацієнтів все ж акцентує увагу на болючому факторі, у зв’язку з чим доводиться реагувати на їхні скарги; в таких випадках застосовуються антагоністи серотонінових рецепторів, препарати групи габапентину або леветірацетама (можлива монотерапія або комбінація). Добові дози препаратів нижчі, ніж рекомендують виробники, приблизно на 25-50%, а тривалість прийому індивідуальна, але не довше 10-15 днів. Позбутися від мігрені важко. Однак можливо досягти тривалої стійкої ремісії, але це можливо при визначенні механізмів хвороби (в першу чергу судинних), в умовах правильно призначеного лікування та чіткого виконання лікарських рекомендацій пацієнтом ».

Читайте також:  Кожные заболевания у детей. Симптомы и лечение.
Хто на практиці найчастіше страждає від мігрені?

«Таку статистику не вів, але серед моїх пацієнтів – на 85-90% від мігрені страждають жінки, які ведуть активний спосіб життя, особливо в соціальних і фінансових сферах», – розповідає Андрій Володимирович.

Як попередити появу мігрені?

Існування в сучасних мегаполісах перетворює наше життя у гонку на виживання, в ході якої ми геть забуваємо про релакс і простих речах, з яких складається людське щастя. Вмійте розслаблятися: відволікайтеся іноді хоча б на 10 хвилин, щоб подумати про речі, які доставляють Вам задоволення – посмішка коханої людини, думки про відпустку, близькі друзі. Присвячуйте час ранковим пробіжкам, занять йогою і відвідинам SPA салонів. Все це допоможе Вам розслабитися і забути про стреси і непотрібні переживання. А думки стануть легше і від них не буде боліти голова!

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News