ГоловнаЗдоров'я А-ЯГоловні боліМігрень: в лещатах болю

Мігрень: в лещатах болю

Ми помиляємося, вважаючи, що будь-яка головний біль, яка трапляється у нас час від часу – це мігрень. Не варто недооцінювати цю недугу. При мігрені людина ледве може мислити і взагалі існувати. Коментарі судинного хірурга.

Що таке мігрень?

Мігрень: в лещатах болюМігренню називаються часті напади головного болю, які можуть тривати кілька діб і, при цьому, супроводжуються нападами нудоти, блювоти. Також характерним для цієї недуги є помутніння в очах, біль не тільки в області голови, але і шиї, а також особи. Ще однією ознакою захворювання є підвищена чутливість до світла, звуків, оточуючим людям і подіям. Людина настільки охоплений болем, що не здатний працювати, думати і знаходити спільну мову з людьми. Все, про що він думає – це пекельний біль, яка стискає його в своїх лещатах. Найчастіше біль поширюється тільки на одну половину голови, проте з часом вона переростає на обидві частини. І це стає просто нестерпним. В ході першого етапу відбувається спазм судин головного мозку, потім судини розширюються, що і призводить до пульсуючого болю.

Хто схильний до мігрені?

За неофіційними підрахунками, від мігрені страждає приблизно 30% населення нашої планети і, як не сумно заявляти, найчастіше «жертвами» ще одного виду болю стають представниці прекрасної статі. Вважається, що жінки страждають від мігрені в десять разів частіше, ніж чоловіки. Велику роль при цьому відіграє спадковість. Імовірність того, що дитина, чиї батьки страждають від мігрені, теж матиме ця недуга, збільшується до 90%. Найчастіше мігрень вражає людей у ​​віці від 20 до 30 років.

Читайте також:  Коронавірус в Україні останні новини та інформація, яку потрібно знати кожному
Причини та наслідки

Причини виникнення мігреней безпосередньо пов’язані з життям сучасної людини, який щодня прокручує в себе в голові мільйони думок, виконує величезну кількість справ, піддається впливу стресів і нервових потрясінь. Мігрені найчастіше виникають у зв’язку з тривалим перевтомою, коли людина знаходиться в постійному нервовому напруженні і не може розслабитися навіть уві сні. Це вже і є одним з тривожних дзвіночків для того, щоб змусити себе піти на прийом до невропатолога.

Мігрені діляться на два типи.

Мігрень з аурою: перед появою потужної пульсуючого болю у пацієнта виникають певні відчуття: помутніння в очах, дивні запахи, порушення мови. Всі ці симптоми тривають від декількох хвилин і до години.
Мігрень без аури: до другого типу відносяться мігрені, в ході яких людина відчуває різкий біль з пульсуючим ефектом, нудоту, непереносимість світла і звуків, сповільнена реакція.

Зволікати з консультацією у лікаря не варто: мігрень загрожує інсультом, або хронічною мігренню (до 8 нападів на місяць).

Читайте також:  Советы по выбору детского питания
Як позбавитися від болю?

Лікування від мігреніПозбутися від мігрені досить складно. Деякі люди живуть з цим усе життя. У більшості випадків можливо лише полегшити існуючу біль. Фахівцями всього світу проводяться регулярні дослідження з метою знайти ефективне зцілення від мігрені. Полегшити біль можливо наступним чином: Вам цілком може допомогти таблетка парацетамолу, або старого доброго аспірину. Також в ході лікування застосовують антидепресанти, які допомагають розслабитися і зняти спазм. Свіже повітря, здоровий тривалий сон і тепла ванна – допоможуть хоч трохи зняти біль. З метою ефективного усунення болю і посиленої боротьби з мігренню необхідно звертатися до лікаря, який допоможе Вам підібрати курс лікування і в буквальному сенсі «врятувати» від болю.

Як ефективно зняти біль в результаті мігрені? Чи можливо взагалі позбавитися від мігрені назавжди? Про це нам розповів судинний хірург Андрій Володимирович Левицький:

«В цілому, я не практикую у таких пацієнтів симптоматичну протибольову терапію; в основному, перед призначенням лікування проходять тривалі бесіди в психотерапевтичному стилі, і призначається лікувальний курс в залежності від того, який механізм мігрені або мігренеподібних станів переважає – судинний або нейрогенний. Але більша частина пацієнтів все ж акцентує увагу на болючому факторі, у зв’язку з чим доводиться реагувати на їхні скарги; в таких випадках застосовуються антагоністи серотонінових рецепторів, препарати групи габапентину або леветірацетама (можлива монотерапія або комбінація). Добові дози препаратів нижчі, ніж рекомендують виробники, приблизно на 25-50%, а тривалість прийому індивідуальна, але не довше 10-15 днів. Позбутися від мігрені важко. Однак можливо досягти тривалої стійкої ремісії, але це можливо при визначенні механізмів хвороби (в першу чергу судинних), в умовах правильно призначеного лікування та чіткого виконання лікарських рекомендацій пацієнтом ».

Читайте також:  Лекарство от цистита – недорогое и эффективное
Хто на практиці найчастіше страждає від мігрені?

«Таку статистику не вів, але серед моїх пацієнтів – на 85-90% від мігрені страждають жінки, які ведуть активний спосіб життя, особливо в соціальних і фінансових сферах», – розповідає Андрій Володимирович.

Як попередити появу мігрені?

Існування в сучасних мегаполісах перетворює наше життя у гонку на виживання, в ході якої ми геть забуваємо про релакс і простих речах, з яких складається людське щастя. Вмійте розслаблятися: відволікайтеся іноді хоча б на 10 хвилин, щоб подумати про речі, які доставляють Вам задоволення – посмішка коханої людини, думки про відпустку, близькі друзі. Присвячуйте час ранковим пробіжкам, занять йогою і відвідинам SPA салонів. Все це допоможе Вам розслабитися і забути про стреси і непотрібні переживання. А думки стануть легше і від них не буде боліти голова!

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News