Дефіцит вітамінів, недолік заліза і навіть рак, котрий розвивається – всі ці хвороби можна передбачити за станом язика.

Показувати язик, може бути, і неввічливо, але час від часу це варто робити. Головне – показувати його лікарю або хоча б дзеркалу, а потім уважно вивчати побачене. І якщо помітите ці ознаки, не відкладайте візит в поліклініку: цей орган може багато розповісти про наше здоров’я!

Яскраво-червоний язик

Якщо ваш язик виглядає так, ніби ви натерли його полуничним соком — яскраво-червоний і глянцево-блискучий — це може свідчити про нестачу вітаміну В12 і заліза. Про ці речовини необхідні для дозрівання папіли, невеликих опуклостей, що нагадують сосочки, на язиці, і якщо ваш язик стає гладким, значить, організму не вистачає важливих вітамінів.

Читайте також:  Причини болю в грудях при вдиху

Коричневий або чорний язик

Це виглядає досить неприємно, але, на щастя, говорить про проблему, яку можна легко усунути: зловживання кавою або чаєм, курінням або погана гігієна порожнини рота. Почніть чистити язик спеціальним скребком (або хоча б чайною ложкою), пийте менше кави і чаю і киньте курити — і все налагодиться.

Білий наліт, що нагадує сир

Якщо ваш язик виглядає так, як ніби ви тільки що їли сир, це може говорити про дріжджову інфекцію – молочницю, котра розвивається. Найчастіше це відбувається на тлі прийому антибіотиків: наш язик — природне середовище проживання дріжджів і бактерій, але якщо ми порушуємо їх рівновагу, вбиваючи бактерії з допомогою антибіотиків, дріжджі можуть активніше розмножуватися. Молочниця може супроводжуватися змінами смакових відчуттів і навіть болем; найчастіше схильні до цього захворювання люди, що живуть з діабетом, з аутоімунними захворюваннями, а також маленькі діти.

Читайте також:  Розкрито несподіваний вплив поганої погоди на жіноче здоров'я

Зморшки і тріщини на язиці

Найчастіше це нешкідливі зміни, які викликані віком: так, наш язик теж старіє і на ньому теж можуть утворюватися зморшки. Але варто бути уважним: іноді всередині цих тріщин може утворитися грибкова інфекція. Якщо ви відчуєте печіння, біль або неприємний запах, зверніться до лікаря.

Маленькі білі плями

Якщо ці плями не проходять протягом тижня або двох, варто якомога швидше звернутися до лікаря: вони можуть попереджати про надмірне зростання клітин.

Маленькі червоні виразки

Червоні ранки, плями або виразки, які не проходять протягом тривалого часу — ще один привід терміново звернутися до лікаря. Ви в групі особливого ризику, якщо курите або старше 65 років, але і у молодих людей, які не зловживають тютюном, також може розвиватися рак порожнини рота. Обов’язково зверніться до лікаря!

Читайте також:  Лікарі розповіли на що вказує рання сивина

Печіння

Якщо відчуття печіння не проходить, а язик при цьому виглядає здоровим і неушкодженим, швидше за все, воно викликане гормональними змінами, пов’язаними з менопаузою. Ще одна причина — алергія на зубну пасту, що містить лаурилсульфат натрію.