Чому в зимовий період організм схильний до набору зайвої ваги, і як ефективно і швидко позбутися від набраного жиру без втрати м’язової маси?

Як схуднути і зберегти м’язи?

Це питання займає не лише бодібілдерів, але і спортсменів, що бажають виглядати на всі сто. Не секрет, що створення красивого рельєфу відбувається шляхом набору м’язової маси і подальшого схуднення, за яким слідує наступний набір ваги, повторюючи циклічність.

Багато людей, тільки початківці, не обтяжують себе проблемами рельєфу, прагнучи просто стати більшими і асоціюючи значну прибавку у вазі з набором м’язової маси. Однак у процесі «сушки» вони ризикують втратити не тільки жир, але і з таким трудом напрацьовані м’язи, що в підсумку буквально повертає спортсменів в їх початковий вигляд.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Мускули від природи

Щоб отримати рельєф, багато спортсменів користуються сильнодіючими засобами, які дозволяють швидко схуднути до змагань, щоб опинитися в потрібній ваговій категорії. Але більшість з нас не прив’язані до твердих правил великого спорту і можуть дозволити собі поєднувати набір маси і схуднення з природними біологічними ритмами, зокрема з сезонною циклічністю.

У зимовий час організм схильний запасати корисні речовини, нагромаджуючи їх у м’язах і жировому прошарку. Саме тому ми часто набираємо до весни кілька кілограм. Звичайно, навряд чи вийде взагалі не набрати жир, але в наших силах зробити так, щоб основна «зайва» вага все ж припав на м’язи.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Ростимо біцепси, а не живіт

Щоб отримати користь з зимового циклу набору ваги, слід максимально включити в свій раціон продукти, що містять білок. Це, перш за все, сир і кефір з низьким відсотком жирності, кедрові горішки, чорнослив і банани, пластівці. Доповнити раціон можна кавою без цукру, стимулюючим обмін речовин.

Найкраще розбити добовий раціон на 5-6 прийомів їжі, це сприяє засвоєнню корисних речовин, а також запускає обмінні процеси, що дуже важливо – адже в зимовий час метаболізм людини сповільнюється.

Як зберегти м’язи при схудненні?

Важливо, щоб зниження маси тіла велося за рахунок ліполізу (процесу жиропаління). Так як Ви худнете навесні, сама природа перебудовує біоритми Вашого тіла і дозволяє йому витратити зимові накопичення, вже непотрібні зважаючи на прийдешнє тепло.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи