ГоловнаНовини Здоров'яЯк зберігати чай, щоб він не втратив корисні властивості

Як зберігати чай, щоб він не втратив корисні властивості

Чай – це ціла культура. Невипадково навколо цього напою зібрано стільки ритуалів у всіх народів. Хтось влаштовує вишукані чайні церемонії, а хтось чаює за великим столом з різними смаколиками. Кожен може знайти вид і сорт чаю, який припаде до душі саме йому.

Чай

Однак любителям чаю варто пам’ятати, що він, як і будь-який інший продукт, має свій термін придатності. Причому різні види чаю можуть зберігатися різний час. Традиційний листовий чай при тривалому зберіганні втрачає корисні властивості. А смак пуера з часом стає тільки краще: чим більша у цього виду чаю витримка, тим краща його якість і яскравіший смак.

Читайте також:  Лікарі розкрили вісім корисних побічних ефектів кави

Розсипний чай, як правило, може зберігатися не більше року в закритій тарі, а у відкритій – і того менше. При цьому повинні дотримуватися умови зберігання. Тому фахівці радять купувати чай тільки у перевірених продавців, інакше спочатку буде складно говорити про його якість.

Зберігаючи чай вдома, потрібно враховувати, що він сам по собі дуже сприйнятливий до вологості, запахів і різних речовин поруч з ним. Головна умова зберігання чаю – герметична тара. Краще, якщо вона буде керамічною або скляною, металеві ємності менш підходять для чаю. Якщо чай буде зберігатися недовго, кілька тижнів, його можна залишити в картонній упаковці.

Читайте також:  Медики попередили про значення червоних родимок

Що ж відбувається з чаєм, коли у нього закінчується термін придатності? Він втрачає якість. Згодом відбувається окислювальний процес, вітаміни руйнуються, а ефірні олії випаровуються. Крім того, від довгого зберігання чай втрачає свій аромат. Навряд чи чай, котрий довго зберігався серйозно зашкодить організму, але користі від нього точно не буде ніякої.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News