Чай – це ціла культура. Невипадково навколо цього напою зібрано стільки ритуалів у всіх народів. Хтось влаштовує вишукані чайні церемонії, а хтось чаює за великим столом з різними смаколиками. Кожен може знайти вид і сорт чаю, який припаде до душі саме йому.

Однак любителям чаю варто пам’ятати, що він, як і будь-який інший продукт, має свій термін придатності. Причому різні види чаю можуть зберігатися різний час. Традиційний листовий чай при тривалому зберіганні втрачає корисні властивості. А смак пуера з часом стає тільки краще: чим більша у цього виду чаю витримка, тим краща його якість і яскравіший смак.

Розсипний чай, як правило, може зберігатися не більше року в закритій тарі, а у відкритій – і того менше. При цьому повинні дотримуватися умови зберігання. Тому фахівці радять купувати чай тільки у перевірених продавців, інакше спочатку буде складно говорити про його якість.

Зберігаючи чай вдома, потрібно враховувати, що він сам по собі дуже сприйнятливий до вологості, запахів і різних речовин поруч з ним. Головна умова зберігання чаю – герметична тара. Краще, якщо вона буде керамічною або скляною, металеві ємності менш підходять для чаю. Якщо чай буде зберігатися недовго, кілька тижнів, його можна залишити в картонній упаковці.

Що ж відбувається з чаєм, коли у нього закінчується термін придатності? Він втрачає якість. Згодом відбувається окислювальний процес, вітаміни руйнуються, а ефірні олії випаровуються. Крім того, від довгого зберігання чай втрачає свій аромат. Навряд чи чай, котрий довго зберігався серйозно зашкодить організму, але користі від нього точно не буде ніякої.