Вчені відповіли на запитання про те, що робить ту чи іншу пісню щасливою для людини. Встановлено, що це залежить від нашої культури.

Дослідники з Університету Сіднея вирішили отримати відповідь на запитання про те, що саме робить музику звучною приємно для нас або викликає смуток. Сприйняття тих чи інших мелодій як щасливі чи нещасливі не є універсальним, як показало дослідження. Одним із способів комунікацій зі слухачами композиторів чи виконавців є використання мажорних акордів та мажорних гам, які дуже тісно пов’язані зі створенням щасливого настрою.

У свою чергу мінорні гами та акорди асоціюються з більш меланхолійними почуттями. І люди із західною культурою добре налаштовані на цю конкретну музичну особливість. Але дослідження показало, що незнайомі із західною культурою та музикою люди зовсім не так сприймають композиції. Зокрема, це було продемонстровано після того, як ціла низка жителів тубільних племен з Папуа-Нової Гвінеї прослухали мажорні та мінорні акорди та мелодії.

Читайте також:  Названо харчову добавку, яка зменшує ризик хвороби Альцгеймера на 49%

Дослідники відзначають, що самі по собі мажорні та мінорні акорди дуже схожі, вони мають три ноти, але на мінорному акорді одна з нот на півтону нижче. Учасникам було запропоновано вибрати, яка з двох послідовностей акордів або яка з двох мелодій звучить щасливіше. Знайомі із західною культурою робили вибір цілком у традиціях звичайного сприйняття музики, а от у тубільців не було жодного зв’язку між мажорними акордами та відчуттям щастя. Вони з такою ж ймовірністю вибирали і мінорні акорди чи гами, називаючи їх щасливішими.