Дослідження показують, що вживання чорної кави без цукру та вершків допомагає запобігти таким станам, як діабет, депресія, недоумство.

Кава знижує ризик діабету. Дослідники констатують, що вживання чорної кави забезпечує профілактику багатьох проблем зі здоров’ям у тому випадку, якщо напій не додаються вершки та цукор. Наприклад, статистично у людей, які п’ють каву в такому варіанті, спостерігається нижча захворюваність на діабет 2 типу.

… депресії. Встановлено, що з кожною випитою щодня чашкою кави ризик депресії знижується на 8%.

… недоумства. Дослідницькі дані свідчать, що вживання від чотирьох до п’яти чашок кави на день асоціюється зі зниженням ризику деменції. На думку вчених, кофеїн як антиоксидант уповільнює медіальну скроневу атрофію, біомаркер хвороби Альцгеймера.

Читайте також:  Деякі корисні продукти можуть бути небезпечними при густій крові

Як краще пити каву. Чорна кава корисна лише коли вона вживається без надто великої кількості добавок, насамперед, ароматизаторів та цукру. Дотримуйтесь порад медиків, щоб ваша щоденна чашка (або дві) кави приносили користь здоров’ю.

Не пийте каву після 14:00. Кофеїн дає заряд енергії та допомагає спати, проте вживання кави у другій половині дня може негативно вплинути на якість сну. Поганий сон пов’язаний із багатьма проблемами зі здоров’ям.

Не додавайте в каву цукор. Доданий цукор вважається одним із найгірших харчових інгредієнтів, тому що він повний цукрози, яка пов’язана з багатьма серйозними захворюваннями – насамперед, ожирінням та діабетом.

Читайте також:  Косметолог розповіла про корисні та шкідливі продукти для здоров'я шкіри

Пийте каву з корицею. Ароматна спеція добре поєднується зі смаком кави та допомагає легше переносити відсутність цукру у напої. У свою чергу, дослідження показують, що кориця допомагає знижувати рівень глюкози, холестерину та тригліцеридів у крові у людей з діабетом.

Додайте в каву какао. Какао багате антиоксидантами, які ефективно борються із запаленням, знижуючи ризик багатьох патологій, включаючи рак, серцеві захворювання. Додавши в каву трохи какао-порошку, ви зробите напій ароматнішим і кориснішим.

Не використовуйте знежирені та штучні вершки. Такі вершки часто переробляються і можуть містити шкідливі добавки. Цілісні, натуральні продукти завжди є найкращим вибором, і якщо ви не можете пити каву без вершків, віддайте перевагу справжнім, жирним. Саме жир у молочних продуктах сприяє засвоєнню їхніх полехних речовин у вигляді вітамінів та кальцію.

Читайте також:  Чотири типи напоїв ведуть до затвердіння артерій та тромбів

Пам’ятайте про ризики. Каву слід пити дозовано, оскільки вона може викликати нервозність, занепокоєння, почастішання пульсу та підвищення артеріального тиску вище за норму. Регулярне вживання занадто великої кількості кави також може ускладнити засипання.

Джерело: Trung Nguyen Online